Bakan Açıkladı : "Personel Alımı Sınavlarında Soruları Ele Geçirmişler"

Son Dakika: FETÖ terör örgütü mensupları devletin içerisine sızmak ve önemli mevkilere gelmek için en zor sınavların dahi sorularını ele geçirmiş. Bakan Çavuşoğlu: " En zor sorular bu kişilere verilmiş" ...

Kamu Personelleri 25.07.2016, 11:48 25.07.2016, 11:55
Bakan Açıkladı : "Personel Alımı Sınavlarında Soruları Ele Geçirmişler"
 Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu, Fetullahçı terör örgütünün bakanlık bünyesine sınavlar yardımıyla sızdığına yönelik açıklamalarda bulundu.
Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu, : "Bununla ilgili elimizde deliller var, görevden almalar olacak,  büyükelçilik seviyesinde de görevden almalar olacak. Bu sızmayı organize eden kişiler personel alımları ile ilgili kişiler, mesela bizim bakanlık her zaman klasik sınav yapar. Kompozisyon şeklinde, Türkçe'den ingilizceye çeviri, İngilizce'den Türkçe'ye çeviri ile birlikte zor sorular sorulur. Ama bu dönemlerde bu sınavları çoktan seçmeli test haline getirdiler.Çoktan seçmeli sınavda da en zor sorular sorulmuş, bakanlık tarihinin en zor soruları,  tabi bu sorular ve cevapları bu kişilere verilmiş. Bu şekilde bakanlığa ciddi sızmalar olmuş.  Bazı kurumlardan bizim bakanlığa yatay geçiş ile de personel alımı yapılmış.  Bazı kilit noktalara yerleştirilmiş." dedi. 

Çavuşoğlu : "Bu test ya da diğer yollar ile girenlere bakıyoruz, dil bilgisi zayıf, kompozisyon zayıf. Normal şartlarda bu sınavlarda çoğu kişi başarılı olamaz , neredeyse hepsi girmiş."   şeklinde konuştu. Son zamanlardaki personel alımı ile ilgili tüm sınavların inceleneceğini dile getiren Çavuşoğlu : " artık böyle durumlar meydana gelemeyecek" şeklinde konuştu.

Kamu personeli alım haberlerinden, son dakika gelişmelerinden ve çok daha fazlasından anında haberdar olabilmek için kamupersoneli.net'in mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Kamupersoneli.net | Ankara
Yorumlar (0)