Bakan Soylu Açıkladı! 1170 Nüfus Memuru Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu AA Editör masasına konuk oldu. Orada yaptığı açıklamalarla beraber bin 170 nüfus memuru alınacağını sözlerine ekledi. İşte Bakan Soylu'nun açıklamalarına yönelik olarak tüm detaylar sitemizde.

Kamu Personelleri 17.10.2018, 11:57 18.01.2019, 20:38 Kerim Solak
Bakan Soylu Açıkladı! 1170 Nüfus Memuru Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan nüfus memuru alımıyla alakalı olarak yeni bir açıklama geldi.

Bakan Soylu AA Editör Masasına konuk olduğu ve orada yaptığı açıklamalarda Bin 170 nüfus memuru alınacağını sözlerine ekledi.

Soylu, Bin 170 nüfus memuru alacaklarını ve sürecin 1 ay içerisinde başlayacağını açıkladı.

Diğer yandan bu konuyla alakalı olarak adayların atama talepleri bulunuyordu.

Bakan Soylu'da bu açıklamasıyla beraber atama bekleyen adaylara müjdeli haberi vermiş oldu.

Sürecin 1 ay içerisinde başlayacağını ifade eden Bakan Soylu'nun açıklamaları kapsamında alımların Aralık ayına girmeden yapılması ve ilanın yayımlanabileceği öngörülüyor.

"Israrlı denetim yaptığınız zaman trafik kazalarını azaltıyorsunuz." ifadesini kullanan Soylu, "Attığımız adımlar taksicilerimizin de vatandaşımızın da hoşuna gidecek. Bunu özellikle gerçekleştireceğiz, yakın bir zamanda göreceksiniz, bu gerekliydi diyeceksiniz." dedi.

'5 bin polisi trafiğe vereceğiz'

"285 motosikleti trafiğe veriyoruz." diyen Soylu, "bu sene 5 bin polisi trafiğe vereceğiz, yıllardan beri artmıyordu. Şu anda 2 bin 800'ünü tamamladık, eğitimleri de bitti." şeklinde konuştu.

Soylu, "2017'de Ankara'da günde 30 hırsızlık oluyordu, şimdi 10 hırsızlık oluyor. Bunda bekçilerimizin de büyük rolü var." dedi.

Yorumlar (1)
Yüksel 10 ay önce
Yaş sınırı da kalksın