Bakan Soylu Açıklamıştı: 50 Bin 500 Asker, Bekçi ve Polis Alımı Yapılacak !

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz zamanlarda çeşitli açıklamalarda bulunmuş ve asker, bekçi ve polis alımı hakkında değerlendirmelerde bulunmuştu. Süleyman Soylu'nun açıklamalarına göre toplam 50 bin 500 asker, bekçi ve polis alımı yapılacaktır. Konu hakkında detaylar haberimizde.

Bakan Soylu Açıklamıştı: 50 Bin 500 Asker, Bekçi ve Polis Alımı Yapılacak !

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz aylarda çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu asker, bekçi ve polis alımları hakkında değerlendirmelerde bulunmuştu. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklamalara göre toplamda 50 bin 500 asker, bekçi ve polis alımı yapılacak. Bu konu hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu ile ilgili olarak daha önce yaptığı açıklamalarında "Yıl sonuna kadar 16 bin 500 polis daha alacağız. 2021'e kadar jandarmamızı profesyonel hale getiriyoruz, 2016'dan bugüne kadar 42 bin 174 uzman jandarma aldık, toplam sayımız 195 bine ulaştı. Her yıl 25 bin jandarma alacağız ve profesyonelliği tamamlayacağız. Sahil güvenlikte de geçen yıl yaklaşık 647 personel alımı yaptık. Çarşı mahalle bekçisi, toplam sayı 2016'da eskiden kalanlarla 3 bin 520 idi. 2018'de alım işlemleri devam edenlerle 18 bin 500'e çıkardık. Şimdi 7 bin ilana çıktık, 10 bin yeni kadro daha alacağız." ifadelerine yer vermişti. 

15 BİN 500 POLİS ALIMI YAPILACAK

Bu yıl içinde toplam 16 bin 500 polis alımı yapılacak ancak kurum dışı 15 bin 500 polis alımı yapılacakken 1000 polis alımı da polis memurları arasında alınacaktır. Bu konu hakkında Bakan Soylu polis alımları için ilanın Polis Akademisi Başkanlığı tarafından KPSS'den sonra yayımlanacağını ifade etti.

25 BİN JANDARMA ALINACAK

25 bin jandarma alımı ise Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ilanın yayımlanması ve mülakatların gerçekleştirilmesi kapsamında yapılacaktır. 

10 BİN BEKÇİ ALINACAK

Bunun yanı sıra Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bekçi alım ilanları da yayımlanacaktır. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 7 bin bekçi alımı gerçekleştiriliyor ve bunun ardından 10 bin bekçi alımı için yeni ilanın yayımlanması bekleniyor. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 23:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Güzel
Murat Güzel - 13 ay Önce

İnşAllah yaş sınırı esnetilir de işimiz gücümüz olur sınavsa sınav hiç fark etmez

Burak
Burak - 13 ay Önce

İnşAllah alımlar başlasın artık bekliyoruz kaç zamandır alımları Sabrımız tükendi ya

Poliss
Poliss - 12 ay Önce

Polis çalışma şartları iyileştirilmesi gerek moral motivasyon yuksek tutulması adına 12-36 çalışma sistemi getirilmesini istiyoruz

Ramazan
Ramazan - 12 ay Önce

Ponem ön lisans puanı düşürürsün

Uğur nuh
Uğur nuh - 12 ay Önce

Keske devletimiz orta okul mezunlarinada bir şans verse ne iyi olurdu

no
no - 12 ay Önce

askerlik kalmalı bekçilikte

Adem
Adem - 12 ay Önce

Yaş 35 olsa desek olur mu ki acaba olsa ne güzel olur ama imkansız gibi gözüküyor durum öyle gösteriyor

Yunus
Yunus - 12 ay Önce

Bu jandarma uzman erbaş asayiş alımı başlasın artık ya bekliyoruz hadi lütfen...