Bakan Soylu'dan Polis Alımı Açıklaması: 13 Bin Polis Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında polis alımı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında 24. ve 25. dönem POMEM kapsamında toplam 13 bin personel alımı yapılacağını ifade etti.

Kamu Personelleri 11.04.2019, 14:09
Bakan Soylu'dan Polis Alımı Açıklaması: 13 Bin Polis Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir radyo programına katıldı. Bakan Soylu açıklamalarında Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. Yılını kutladı ve polislerin her daim özveriyle çalıştığını söyledi.

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu özellikle 15 Temmuz ve sonraki süreçte polislerin çok yoğun bir mesaiye maruz kaldığını, FETÖ nedeniyle atılanların yerine çok daha fazla çalışmak zorunda kalan polislerin gıkının çıkmadığını ifade etti.

Bunun yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terör örgütleriyle mücadelede önemli başarılar sağlandığını aktararak Emniyet teşkilatının teröre ağır darbeler vurmaya devam ettiğini, özellikle FETÖ ve PKK ile mücadelede başarının zirvesinde olduklarını belirtti.

POLİS ALIMI AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında "15 Temmuz darbe girişimi sonrası polislerimiz 12-12 çalışıyorlardı. Yani 12 saat çalışıp 12 saat dinleniyorlardı. Bu oldukça zor ve konsantrasyonu kaybettiren bir çalışma şekli. Ancak teşkilat özveriyle gıkını çıkarmadı. Şimdi öncelikle 12 saat çalışıp 24 saat dinlenme hedefimiz. Sonrasında ise 8 saat çalışıp 24 saat dinlenecekler" ifadelerine yer verdi. 

Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 24. ve 25. Dönem POMEM’lerle 13 bin polis alınacağını belirterek alınan polislerle birlikte çalışma şartlarının ve iş yükünün polisler açısından daha makul seviyelere geleceğini vurguladı.

Yorumlar (5)
Şanssız 7 ay önce
Birde kpssde esneklik yapsa tam iyi olacak
Deniz 7 ay önce
Lutfen bu yas sinirini yukseltin ya
Vedat 7 ay önce
Adamsun soylu ,soylu
Yaş 32 olacakmi 7 ay önce
Yaş sınırı esmerimsin lutfen
Eliff 7 ay önce
Polis alımları için lütfen kpss puanları düşürülsün sırf 1-2 puanımız yetmiyor diye başvuru yapamıyoruz lütfen puanlar düşürülsün biraz