Bakan Soylu'dan POMEM 10 Bin Polis Alımı Açıklaması! Polis Alımının Ne Zaman Yapılacağı Belli Oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 10 bin polis alımı yapılacak. Bakan Soylu katıldığı canlı yayında polis alımı için net tarihi duyurdu...

Bakan Soylu'dan POMEM 10 Bin Polis Alımı Açıklaması! Polis Alımının Ne Zaman Yapılacağı Belli Oldu

Milyonlarca polis adayı yeni polis alımının ne zaman yapılacağını merak ederken, Polis alımıyla alakalı süreç hakkında Bakan Soylu açıklama yaptı.

10 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında ise 10 bin polis alımı yapılacağını sözlerine ekledi ve konu hakkında yaptığı değerlendirmelerde;

Hem de 13 bin polis vereceğiz. Söz verdim, bunun 3 binini trafiğe vereceğiz bunun 10 binini de Trakya bölgesine de biraz cömert davranacağız.

Onlar bugüne kadar sabrettiler, ama şimdi zamanıdır. Bir 10 bin polis alımına daha çıktık, oradan da göndereceğiz, Eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağız.

Oradan da göndereceğiz. Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var." dedi.

EYLÜL AYINDA DUYURU YAYIMLANACAK VE ALIMLAR BAŞLAYACAK

Bakan Soylu'nun açıklamasından yola çıkarak; Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı 2019 yılı Eylül ayında 10 bin polis alımı için duyuru yayımlayacak ve merakla beklenen polis alımı için süreç resmen başlamış olacak.

3 BİN KADIN POLİS ALIM SONUCU AÇIKLANDI MI?

Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 81 il güven masalarında görevlendirmek üzere 3 bin kadın polis alımı için başvurular alınmıştı ve 8-22 Nisan 2019 tarihleri arasında alınan başvuruların sonuçları ise; "www.pa.edu.tr" üzerinden açıklanacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selçuk
Selçuk - 3 hafta Önce

Yaş şarttı 35 olsun tüm kolluk Kuvvetlerin de mülakata tabi tutulsun yapamayan elenecek şekilde yüzbinlerce genç yaş mağduru sayın bakanım yaş 35 olsun lütfen

emre
emre - 3 hafta Önce

Hayırlı uğurlu olsun ama inşAllah kpss puanları biraz düşer yoksa her zaman magdur oluyoruz Lütfen sayın bakanım yâş ve kpss puanları biraz esnetilsin birde torpil yapılmasın hak eden kazansın

Yakup
Yakup - 3 hafta Önce

POMEM ve pöh alımlarında yaş şartının 32 yaşını doldurmamış olarak düzenlenmesini talep ediyoruz

Gökhan Doğan
Gökhan Doğan - 3 hafta Önce

Sizce 2019da yapılacak olan kpss ile mi alım olur?

Arda
Arda - 3 hafta Önce

Yoruma katılıyorum torpil olmamalı

Muhammed
Muhammed - 3 hafta Önce

Tam alım tarihi ne zaman aceba ?

Mesut
Mesut - 3 hafta Önce

Önlisan kpss puanlari düşsün hu sefer.

Elif
Elif - 3 hafta Önce

Yaa lütfen kpss önlisan puani düşürulsun