Bakan Soylu Müjdeyi Verdi: Jandarma'ya Personel Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , Güvenlik Yönetiminin Dönüşümünde İhtiyaç Duyulan İnsan Kaynaklarının Değerlendirilmesi Çalıştayına katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yaptığı açıklamalarında Jandarma'ya personel alımı yapılacağını belirtti.

Kamu Personelleri 24.09.2019, 07:51
Bakan Soylu Müjdeyi Verdi: Jandarma'ya Personel Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , Güvenlik Yönetiminin Dönüşümünde İhtiyaç Duyulan İnsan Kaynaklarının Değerlendirilmesi Çalıştayına katılarak yaptığı açıklamalarında bir müjde verdi. Bakan Soylu burada yaptığı açıklamalarında Jandarma bünyesinde personel alımına ilişkin müjdeyi kamuoyu ile paylaştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında KHK kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğünden ihraç edilen kişi sayısını açıklayarak bu sayının yaklaşık olarak 33 bin olduğunu belirtti. Emniyetten ihraçlara ilişkin Bakan Soylu "Emniyet teşkilatından 17-25 Aralık ve 15 Temmuz sonrasında sadece KHK yoluyla ihraç edilenlerin sayısı yaklaşık 33 bindir" ifadelerini kullandı. 

Açıklamalarında "Teknoloji ve modernlik yeni imkanlarla birlikte yeni tehditlerin ve mevcut tehditlerin büyümesini de beraberinde getiriyor" ifadelerine yer veren Bakan Soylu polis alımı ve Jandarma bünyesinde personel alımına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

POLİS ALIMI VE JANDARMA'YA PERSONEL ALIMI AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı süleyman Soylu karakollara 3 bin kadın polis alımı yapıldığını belirtti. İçişleri Bakanı süleyman soylu 3 bin kadın polis alımının tamamlandığını ve adayların eğitime başlayacağını söyledi.

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında "Eğitim sonrası 3 bin kadın polis Türkiye genelinde karakollarda çalıştırılacak. Güven masalarında vatandaşların sorunlarını dinleyecek , onların sıkıntılarını değerlendirip gerekli işlemlerin hızlı şekilde yapılmasını sağlayacak polisler 2020 yılında eğitimlerini sonlandıracak ve göreve başlayacak." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Güvenlik Yönetiminin Dönüşümünde İhtiyaç Duyulan İnsan Kaynaklarının Değerlendirilmesi Çalıştayında kamuoyu ile çeşitli bilgiler paylaştı. Bakan Soylu açıklamalarında Jandarma karakollarında da güven masalarının kurulacağını belirterek bu güvenlik masalarına personel alımı yapılacağını ifade etti.

Yorumlar (17)
Asker 4 hafta önce
Yaş sınırını lütfen kaldırın yeterliliğe sahip olan herkes asker olabilmeli
Kerem 4 hafta önce
Yaş kalksın
İlkay 4 hafta önce
Yaş sınırını kaldırın lütfen
Selçuk 4 hafta önce
Yaş kaldırılsın lütfen sayın bakanım 35 36 37 ideal yaş sınırı duyun sesimizi lütfen Allah rızası için yaşı kaldırın.
Mehmet Kartal 4 hafta önce
Sayın bakanımız 2019/4 jandarma uzman alımı ne Zaman yapılacak 1-2-3 alındı şans bize mi kara bir an önce alınsın saygılarımla
Gökhan 4 hafta önce
Yaş esnetilmeli askerlik yapmiş olanlardan terhis şartı tarihi kaldırılmalı askerlik yapmış zaten bu Kişiler
Aylin 4 hafta önce
Komser yardımcılığı KPSS puanını lisans mezunlarında 70 e çıkardınız insanların umutları ile oynuyorsunuz
Ademyılmaz 4 hafta önce
Lütfen bakanım uzman erbaşlık yaş sınırı 34 olsun cok hevesli yim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın