Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Toplanıyor

7 Eylül 2016 Bakanlar Kurulu Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşecek. Toplantının ana başlıkları neler olacak? işte detaylar...

Kamu Personelleri 07.09.2016, 10:58 07.09.2016, 11:02
Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Toplanıyor
 Bakanlar Kurulu'nun Gündeminde Neler Olacak?

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Bakanlar Kurulu 4'üncü Kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanıyor. Peki Bakanlar Kurulu'nun Gündeminde neler var? İşte detaylar...  15 Temmuz FETÖ'nün kanlı darbe girişiminden sonra Bakanlar Kurulu 4'üncü kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanıyor. Kritik toplantının ana başlığının Türkiye'nin sınır bölgesindeki terörle mücadelesi ve Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı Operasyonunun olması bekleniyor.
TERÖRLE MÜCADELE ANA BAŞLIK

Terörle mücadelenin ana başlık olduğu Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda ilgili bakanlıkların sunum yapması bekleniyor. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın , İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun terör operasyonları ile ilgili , Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın FETÖ soruşturmaları kapsamındaki son gelişmeler hakkında Bakanlar Kuruluna sunum yapması bekleniyor.

KAMUDAKİ FETÖ TEMİZLİĞİ

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki FETÖ temizliğinin de Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın gündeminde önemli yer kaplayacağı biliniyor. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı son yaptığı açıklamalarda "At izi it izine karıştı" yorumunda bulunmuş ve kamudaki FETÖ temizliğinde dikkatli olunması gerektiğinin vurgusunu yapmıştı. Bakanlar Kurulu Toplantısı ile ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebilmek için kamupersoneli.net'in mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)