Başbakan Yıldırım: Mecbur Kalmadıkça Kamuya Personel Almayacağız

Başbakan Binali Yıldırım Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı kararlarını açıkladığı konuşmasında, 2017 yılında kamuya personel alımlarına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Açıklamaların tamamı haberimizde...

Başbakan Yıldırım: Mecbur Kalmadıkça Kamuya Personel Almayacağız

Başbakan Binali Yıldırım, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısında alınan kararları açıkladı. Yıldırım açıklamalarında, 2017 yılında 500 bin vatandaşa iş imkanı sağlanacağına değindi.

Bir gazetecinin kamuya personel alımlarıyla ilgili kendisine yönelttiği soru neticesinde Başbakan Binali Yıldırım, 2017 yılında kamuya personel alımlarıyla alakalı da açıklamalar yaptı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2017 yılında kamuya 60 bin personel alınacağını açıklamıştı. 


Başbakan Yıldırım, kamuya alım yapılacak 60 bin personelin yanı sıra acil durumlar için de 5 bin personel alınacağına, bunun dışında personel alınmayacağına ve kamuya personel alımlarında kısıtlamaya gidileceğine değindi.

Başbakan Binali Yıldırım, devlet olarak 2017'de muazzam bir tasarruf yılı olacak. Ciddi tasarruflar yapacağız. Önceliği olmayan, gereksiz masraflar yapılmayacak, mecbur kalmadıkça yeni personel almayacağız dedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
quest
quest - 3 yıl Önce

madem kamuya alım yapmayacaksınız kpss yi niye yaptınız? sınav paralarını geri verin ozman

Buse
Buse @quest - 3 yıl Önce

Ağzına sağlık bee. Aynen ya verin paramızı o zaman !!!!

Fatma Yeşilyaprak
Fatma Yeşilyaprak - 3 yıl Önce

Gereksiz harcama diye yazmışsınız Allah aşkına kaç yıl hazırlanıyoruz şu sınav için saç diş kalmıyor stresten insanda ne demek gereksiz harcama bu kadar insan ne yiyip içecek o zaman eğitim sistemi zaten kötü değişiklik yapılması şart ömür bitiyor okul bitecek diye hem biz hem gelecek nesilile berbat bir ülkede yaşamak istemiyoruz Allah korkusu yok mu ya yokmu

seda
seda @Fatma Yeşilyaprak - 3 yıl Önce

Fatma ağzına sağlık seçim zamanı oy isterler bunlara inat chp ye verecem 6 aydır personel alınacak diye oyalıyorlar

serhat
serhat - 3 yıl Önce

kendi partisinden olanları doldurunca yer kalmıyo tabi.

YAAA
YAAA - 3 yıl Önce

Tek bır cumle (Allah) kımsenın hakkını kımsede bırakmaz...

sinan celik
sinan celik - 3 yıl Önce

Engelliler icin is imkanı varmı?

aynur
aynur - 3 yıl Önce

madem 60 bin atama olucaktı niye bu kadar kişiyi heveslendirdiniz.ne demek gereksiz harcama.. baştan deseydiniz o zaman böyle bi saçmalık olmaz

yusuf
yusuf @aynur - 3 yıl Önce

sınav paralarıyla bütçe güçlendirdiler . 60 bin kişinin maaşlarını oradan çıkardılar işte :D:D

Aslı
Aslı - 3 yıl Önce

3.5 milyon liseli . 1.5 milyon önlisans (lisansı saymıyorum bile) 55 er lirayı alın sınavı yapın sonra gereksiz harcama . Baştan söyleyim 15 temmuz olayları oldu ama yine de memur alımı artmıycak deyin.. millette heveslenmezdi bu kadar..

Furkan
Furkan - 3 yıl Önce

Bu tasarrufu ilk önce makam araçlarının kısılması ve milletvekili maaşlarının azalması ile güzel bir tasarruf olur.Kpss'ye o kadar çalışıtık ortada hiç bir şey yok.Memur olamıyoruz.Kpss'yi kaldırın gitsin en azından kaldırıldı deriz ve boşuna ümitlerle 2 seneyi beklemeyiz.Özellikle üniversite okuyan ortaöğretim kpss sınavına girmesin lisanstan girsin.Kpss ortaöğretim sınavı adı üstünde ortaöğretim dir.Zaten bu 60 bin personel genelde 4 yıllıktan mezun olan kişilerdir.Sayısal loto oynar gibi tercih yapıyoruz.Sözleşmelere başvuruyoruz.