Bekçi, Polis ve Memur Alımlarında Yaş Şartı Esnetilecek Mi? (Yaş Şartı Sizce Esnetilmeli Mi?)

Devlet kurumları yayımladıkları ilanlar ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere çok sayıda kamu personeli alımı yapıyorlar. Devlet kurumları tarafından yapılan bu alımlarda adaylardan bazı koşulları sağlamaları talep ediliyor. Bu koşullardan biri de adaylarda tarafından eleştirilen yaş şartı konusu. Adaylar yaş şartının özellikle bekçi, polis ve memur alımlarında esnetilmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Haberimizde değerlendiriyoruz.

Bekçi, Polis ve Memur Alımlarında Yaş Şartı Esnetilecek Mi? (Yaş Şartı Sizce Esnetilmeli Mi?)

Bilindiği üzere kamu kurumları Mayıs ayı içerisinde çok sayıda alım ilanı yayımladı. Önümüzdeki dönemlerde bu alımların devam etmesi bekleniyor. 

Adaylar özellikle Polis ve Bekçi alım ilanlarının bir an önce yayımlanmasını bekliyorlar. Öyle ki konu hakkında sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunan adaylar ilanlara dair görüşlerini ve taleplerini de yetkililere duyurmaya çalışıyorlar. 

Bu kapsamda adaylar tarafından dile getirilen konuların başında Yaş Şartı konusu geliyor. Çok sayıda aday bu konu hakkında yapmış oldukları paylaşım, yorum ve geri bildirimlerde bu koşulun mağduriyete yol açtığını ve esnetilmesi gerektiğini vurguluyorlar.

ADAYLARDAN YAŞ ŞARTI ESNETİLSİN TALEBİ

Devlet kurumları tarafından yayımlanan ilanların büyük bir kısmında kurumlar adayların belirli bir yaş aralığında olmalarını talep ediyorlar. . Yaş şartına ilişkin maddelerde, çoğu kurum adaylardan 35 yaş altında olmalarını isterken bu sınır bazı kurumlar için 30. Polis ve Bekçi alımlarında da oldukça tartışılan koşulların başında gelen yaş şartı konusunda, İçişleri Bakanlığı Bekçi alımlarında 30 olan yaş şartını 31 olarak değiştirmişti. Polis alımlarında ise yaş şartı konusunda yapılan bir değişiklik bulunmuyor. 

Adalar İlanların Yayımlanmadan Önce Yaş Şartı Konusunda Adım Atılmasını İstiyorlar

Devlete bağlı kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan yaş şartı çok sayıda adayı mağdur etmektedir. Adaylar bu konuda adım atılması ve şartın esnetilmesi adına sosyal medya kampanyaları ile imza kampanyaları düzenleyerek ilanların yayımlanmasında önce istenilen değişikliğin yapılmasını talep ediyorlar. 

Adaylar tarafından ifade edilen bu mağduriyetleri Kamupersoneli.net olarak yapmış olduğumuz haberlerle dile getiriyoruz. Bu konuda adaylar tarafından dile getirilen ve en çok yorum ve geri dönüş aldığımız konuların başında ise polis ve bekçi alımlarında uygulanan yaş şartı bulunuyor. Adaylar bu konuda en kısa sürede değişiklik yapılmasını ve mağduriyetlerin giderilmesini istiyorlar. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 18:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
ercan
ercan - 13 ay Önce

yarın bekçilik başvurusu bitiyor gün farkı ile başvuru yapamayan insanlar var. yaş şartını 35 e çıkartın

yavuz
yavuz - 11 ay Önce

Yaş sınırı esnetilmeli en az 33 - 35 yaş aralığı çok iyi olur çok fazla mağdur var 10 günle 15 günle insanlar bu fırsatları kaçırıyorlar bedenen adamın vücudu 25 yaşındakiyle aynı enerjiye ve güce sahip çok insan var. Ama sıf yaşı 30 olduğu için belki 25 yaşındakinden daha iyi bir personel olabileceği halde bu fırsat bu insanlara neden verilmiyor zaten spor sözlü yazılı bir sürü sınava sokuyorsun bunlarda takılıcak olan 20 yaşındaki de 25 yaşındaki de takılır.

Davut
Davut - 1 yıl Önce

Yaş sınırı 35 ve üstü olsun bizlere de yazık bakın seçim yaklaştı ey hükümet

Sadık
Sadık - 1 yıl Önce

Yaş şartının esnetilmesini talep ediyorum

Oğuz
Oğuz - 1 yıl Önce

Polislikte yaş yukarı cıkarılması lazım

Ali
Ali - 12 ay Önce

31 yasindayim ama 35 olsun sinir bizi dusunen yok bedelli cikiyor ama bizlee icin kolaylik saglanmiyor

Yıldıray
Yıldıray - 1 yıl Önce

35 olsun

hülya
hülya - 1 yıl Önce

Bence yaş şartı tamamen ortadan kalksın her yaşta insan çalışabilir.