Belediyeler İsterse 30 Binin Üzerinde Personel Alabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan milli istihdam seferberliği projesi kapsamında kurumlar personel alımlarına hız verdi. Belediyeler de milli istihdam seferberliğine dahil olacak mı?

Kamu Personelleri 21.02.2017, 10:25 21.02.2017, 10:29
Belediyeler İsterse 30 Binin Üzerinde Personel Alabilir

Cumhurbaşkanımızın talimatları ve himayelerinde, Başbakanımız, İçişleri Bakanımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız ve tüm bakanlarımızın destekleriyle Türkiye genelinde 81 ilde Çalışma Hayatında Milli Seferberlik projesi başlatıldı.

Belediyeler Bir An Önce İlanlarını Vermelidir

Ülkemizde 81 il, 919 ilçe, 397 belde olmak üzere 1397 belediye vardır. Bunların personel ihtiyacı mutlaka vardır. Büyükşehir Belediyeler 100’er personel, diğer iller 50’şer personel, ilçe belediyeler 25’er personel, beldeler ise 10’ar personel alımı yapsa 30 binin üstünde personel alımı olacaktır.

Belediyeler Memur Alımı Yapmalıdır

Belediyelerin 2016-1 merkezi atamaları beklemeden sözleşmeli personel alması için gerekli izinlerin verilmesi faydalı olacaktır. KPSS’den yüksek puan almış bekleyen adayların memnun olacağı ilanların bir an önce verilmesiyle belediyeler de milli istihdam seferberliğine destek vermiş olacaktır.

Kamupersoneli.net Notu: Belediyeler bugüne zaman personel alımları yönünden zayıf kaldı. Personel alım zamanı artık gelmiştir. Şimdi almayacaklarsa ne zaman alım yapacaklar. Tüm belediyeler alım yaparsa 30 binin üzerinde KPSS mağduru göreve başlatılmış olacaktır.

ZEKİ KARA/KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (53)
Aziz kutlu 3 yıl önce
Belediyeler sadece yegenlerini alirlar. Eger belediyede cok saglam bir tanidiginiz yoksa copcu bile olamassiniz.
Narif 3 yıl önce
Hiç fakirler sevinmesin zengin ve torpilli alacaklar
Büşra 3 yıl önce
Evet Her şey torpil olmuş hemen kendi akrabalirini ise aliyorlar adaletsizlik yapiyolar anladimki dayin olacakmış bu devirde.
maşallah 3 yıl önce
belediyede alm olduğu zaman herkez torpil yapar fakir fukra ortada kalır belediye başkanları kendi akrabalrnı işe alr torpil yapan insanlar fetocdan farkı yoktur...
Ayça yakut 3 yıl önce
Kesinlikle bu her yerde böyle torpil yoksa iş te yok. Ben geçen gün çerkezköy belediye başkan nını bırakın yarsımcısıyla görüşmek istedim kabul etmedi sanki halk oyuyla oraya gelenler onlar değil.
kadir 3 yıl önce
Adami olan girer bize gelunce olmuyor ondan sonra millet diyorlar yazik degilmi adami olmayan insanlara ins cikar
Cihangir 3 yıl önce
belediyeler taşeron eleman işini bırakıp kadrolu memur alsa gih kadrolarına atama bekleyen iibfliler bayram eder. bize gelince şirkete bağlı memur almıyoruz çöpçü, park görevlisi alıyoruz diyorlar ama el altından neler neler alınıyor bilmeyen kalmadı...
Serkan 3 yıl önce
Bu teklif yada düşünce kimin aklına geldi ise Allah razı olsun,belediyede çalışan taşeron bir işçiyim,kpşş den 73 aldim ve atanamıyorum,belediyelerde çalışan ve atanamayanlara iyi bir fırsat olur bence
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın