Binlerce Aday Atama Bekliyorken Tapu Kadastro Bir Kişilik Alım İlanına Çıktı!

Tapu Kadastro bölümü mezunları atama bekliyorken görülüyor ki Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda ise sadece 1 adayın alımının yapılacağı görüldü.

Kamu Personelleri 29.11.2018, 18:01 29.11.2018, 18:24
Binlerce Aday Atama Bekliyorken Tapu Kadastro Bir Kişilik Alım İlanına Çıktı!

Bilindiği gibi daha önce Tapu Kadastro bölümü mezunu adayların taleplerini haberimizde gündeme getirmiştik.

ADAYLAR TALEP EDİYOR

Üniversitelerin Tapu Kadastro bölümlerinden mezun olan adaylar sosyal medya ve sitemiz kamupersoneli.net olarak bize gönderdikleri geri bildirimlerde yetkililere seslerini duyurmayı ve mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Tapu Kadastro bölümünden mezun olan adaylar mezun sayısının çok olduğunu ancak hükümet tarafından bu bölüm mezunlarına çok fazla atama imkanı verilmediği ifade edildi. Bu kapsamda adaylar ilan yayımlanarak yapılan alımların sayısının düşük olduğunu ifade ederek atama talebinde bulunuyorlar.

Atama Bekleyen Tapu Kadastro Mezunlarından Sitemize Gönderilen Yazı 

"Öncelikli olarak biz "Tapu Kdastro bölümü" mezunlarının oluşturduğu çalışma grubunun hiç bir ricasını kırmadan her fırsatta yetkin olduğumuz hususları ve yaşadığımız kadro sıkıntısını imkan vererek anlatmamızı sağladığınız için nezaketinizden dolayı teşekkür ederiz.
Hali hazırda bir çok kamu kurumu için özveri ile çalışmalar yürütmekte ve devletin liyakat esası gereği hakkımız olan kadrolar için mücadele vermekteyiz.

Kamuda bu kadar çalışma alanı bulunan bir bölümün kadro yönünden sıkıntılar yaşamasını on bin mezunun mesleğinden çok uzak işlerde çalışması durumunu defaatle gündeme getirdik .

Bu bağlamda yaptığımız görüşmeler münasebeti ile kadrolu memur alım talebinizden ve dahî gündemimizde olan sözleşmeli memur atamasının biz "Tapu Kadastro bölümü" mezunları adına değerlendirilmesini ve ilgili alımların ivedilikle yapılmasını talep etmekteyiz.

Tapu kadastro kurumunun bölümümüzü en iyi tanıyan ve en çok kadro açan devlet kurumu olması nedeniyle ilgili alımların bizi umutlandıracağını bilmenizi isteriz." ifadelerini kullandılar.

ANCAK 1 KİŞİNİN ALIMI İÇİN İLAN YAYIMLANDI

Geçtiğimiz gün içerisinde ise 1 kişinin alımınının yapılacağı bildirilen ilan binlerce adayı üzdü.

Söz konusu adaylar kamu personeli olarak devlet bünyesinde istihdam edilmek isterken sadece 1 kişi alımı için ilan yayımlanması binlerce adayın beklentisini boşa çıkardı.

KAMUPERSONELİ.NET I ÖZEL HABER

Yorumlar (0)