Çalışma Bakanı Sarıeroğlu'ndan Toplu Sözleşme Açıklaması

Adana'da düzenlenen bir iftar programı etkinliğine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, etkinlik kapsamında yapmış olduğu açıklamalarında sendikacılık konusuna değindi ve toplu sözleşme görüşmeleri sırasında Memur Sen'in kendilerini çok zorladığını vurguladı.

Kamu Personelleri 04.06.2018, 23:48
Çalışma Bakanı Sarıeroğlu'ndan Toplu Sözleşme Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Adana'da organize edilen "Yetkide İstikrar" iftar programına katıldı. Söz konusu iftar programına ayrıca Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer, Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Memur-Sen üyesi katıldı. 

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu söz konusu iftar programı kapsamında bir konuşma yaptı ve sendikacılık hakkında açıklamalarda bulundu.

''MEMUR SEN BİZİ ÇOK ZORLAMIŞTI''

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu yapmış olduğu konuşmasında geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen toplu sözleşme konusuna dair açıklamalarda bulundu. Gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinin kendisinin ilk deneyimi olduğuna vurgu yapan Bakan Sarıeroğlu, görüşmeler kapsamında Memur Sen'in duruşuna dikkat çekti. 

"Geçtiğimiz toplu sözleşmede de Memur-Sen bizi çok zorlamıştı. Gerçekten çetin bir süreç geçti. Ama kamu çalışanlarımızın lehine önemli düzenlemeleri, önemli iyileştirmeleri yaptığımız toplu sözleşme süreci, benim gelecekte bile hatırlayacağım, bakanlık dönemimin ilk sınavı olarak değerlendirdiğim güzel bir süreçti. İnşallah önümüzdeki süreçte, bütün kamu çalışanları açısından 2002, 2010, 2013 ve 2015 yıllarında gerçekleştirdiğimiz toplu sözleşme süreçlerinde olduğu, 9 toplu sözleşme sürecinde gerçekleştirdiğimiz gibi önemli kazanımlarla kamu çalışanlarımızı buluşturacağız."

'HAYAT STANDARTINI YÜKSELTEN HER DÜZENLEMENİN TAKİPÇİSİ OLDUK'

Adana'da düzenlenen iftar programı kapsamında yapmış olduğu açıklamalarında Türkiye'de sendikacılığın gelişmesine vurgu yapan Bakan Sarıeroğlu konuya dair bazı bilgiler paylaştı. 

Çalışma Bakanlığı'nın da bu tür konularda attığı adımları değerlendiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu konuşmasında hayat standardını yükselten her türlü gelişmeyi yakından takip ettiklerini açıkladı. Bakan Sarıeroğlu'nun konuya dair açıklamaları şu şekilde,

"Bu sürecin de hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. 2002 yılında yüzde 48 olan kamu görevlileri sendikalarına üyelik oranının şu anda yüzde 69'a çıkmış olmasının ülkemizde iktidarımızın sendikacılığa göstermiş olduğu değer, vermiş olduğu kıymetin ve demokrasinden yana koymuş olduğu tavrın temel bir çıktısı olduğunu ifade etmek istiyorum. 16 yıl boyunca ülkemizde 81 milyon vatandaşımızın, kamu görevlilerinin yanı sıra işçisinden emeklisine, esnafından çiftçisine, kadın, erkek, genç, yaşlı her kesiminin hayat şartlarına dokunan, hayat standartlarını yükselten, bir yandan yeni hizmetlerle buluştururken, diğer taraftan ülkemizin geçmişe nazaran hak ettiği ancak ulaşamadığı o hizmetlerle, inşalarla sürecimizi yürütürken, vatandaşlarımızın hayatına dokunacak çok önemli düzenlemelerin de her daim takipçisi olduk."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)