Çalışma Bakanı Sarıeroğlu: Taşeron İşçilerin Maaşları İyileştirildi, Bu Şartlar Daha da İyileşecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yapmış olduğu konuşmasında kadroya alınan taşeron işçilere yönelik açıklamalarda bulundu. Taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin çalışmalara değinen Bakan Sarıeroğlu işçilerin şartlarında iyileştirme olacağını söyledi.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu: Taşeron İşçilerin Maaşları İyileştirildi, Bu Şartlar Daha da İyileşecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu gerçekleştirmiş olduğu bayram ziyaretleri kapsamında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak yapmış olduğu çalışmalar ve çalışan veya çalışmayan vatandaşlara yönelik sağlanan destekler hakkında bilgiler veren Bakan Jülide Sarıeroğlu açıklamalarında ayrıca taşeron işçilere yönelikte değerlendirmelerde bulundu. 

TAŞERON DA ŞARTLAR DAHA DA İYİLEŞECEK

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu taşeron işçilere yönelik açıklamalarında Türkiye’de taşerona kadro verilmesinin de hayal olduğunu ancak AK Parti Hükümetinin bu hayali de gerçekleştirdiğinin altını çizdi. Bayram ziyaretleri kapsamında yapmış olduğu taşeron işçi açıklamalarında kadroya alınan taşeron işçilerin mali ve sosyal hakları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Bakan Sarıeroğlu bu durumun ileriki dönemlerde daha da geliştirileceğini açıkladı.

"Taşeron işçiler artık kadroya geçti. Maaşlarında iyileştirmeye gidildi. Ancak bu sistem oturdukça taşeronların şartları daha da iyileşecek."

YAŞLI MAAŞI DEĞERLENDİREMESİ

Bakan Sarıeroğlu yapmış olduğu açıklamalarında AK Parti hükümetinin yaşlılara verilen maaşları 3 kat artırdığına ve 3 aylık ödenen bu maaşların aylık olarak ödenmeye başlandığına vurgu yaptı. 

"Yaşlılık maaşının da artık 3 ayda bir değil aydan aya alabilmeleri için adım attık. Ayrıca yaşlılık maaşını da 500 liraya çıkardık. Hükumetimiz 16 yılda hem yaşlı, hem engelli hem de çocuklar için bir çok adım attı. Ancak bundan sonrası için de bir çok adım atacak. Yaşlıların, çocukların ve engellilerin hayat standardını artırmak için bir çok yeni projeler var"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018, 15:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil ertem
Halil ertem - 1 yıl Önce

Nasıl iyileşti ben ibb iştirak şirketinde calisiyorum.3 yıl önceki ihale zanmiyla devam ediyoruz.Ne 52 günlük tediye hakkı verildi,Ne banka poromosyonu verildi.bunun üstüne birde yol yemek parasında düşüş oldu.KAMUYA GEÇEN ARKADAŞLAR ÖZ EVLAT BİZ ŞİRKETE GEÇENLER ÜVEY EVLAT OLDUK.İNSAALLAH BİZİMDE ŞARTLARIMIZ DÜZELİR

Ömer Yılmaz
Ömer Yılmaz - 1 yıl Önce

Belediye işçileri mağdur kaldı herkes ikramiye aldı biz alamadık çoluk çocuğumuzla sevindik ama hevesiniz kursağımızda kaldı Ama Allah bizimle er geç sabrımız.ve duamızla bu haklara kavuşacak si

Ahmet  akhisar
Ahmet akhisar - 1 yıl Önce

Yalan dankaro hiç artı birşey yok ne promosyon ne ikramiye sinama

yalannn
yalannn - 1 yıl Önce

Belediye çalîşanlarına hiç bir şey vermediniz sadece lafta kaldı.Hastanelerde ve aile sosyal politikalar Bakanlığında çalışanlar her hakkını aldı bize bayramda verilmesi gereken 50 lira bile verilmedi.Bizde ayın 24de viyoruz deriz vermeyiz oyumuzu.

Yav he he
Yav he he - 1 yıl Önce

Şakamı ne iyileşmesi halen asgari ücret alıyoruz 1 tl lik artış bile yok

Yorgun
Yorgun - 1 yıl Önce

Nerde bu iyilestirme geldi de biz mi gormedik belediye le ozel idarelere bisey vermediniz ustune maas dustu sendikaya bes e para kestiler

ESMA
ESMA - 1 yıl Önce

cumhurrei̇sten Allah razi olsun .. bi̇rşeyler i̇çi̇n sabir gereki̇r. herşey bi̇randa olacak di̇ye bi̇rşey yok.

TAŞ YİYEN
TAŞ YİYEN - 1 yıl Önce

belediyede çalışan hiç kimse kadro almadı sadece şirket değişti. belediyenin şirketine geçtik aldığımız para daha da aşağıya düştü. yalan dolan başka bişey yok.