Çalışma Bakanlığı'ndan 3713 Sayılı Kanun Kapsamında Atananlara İlişkin Duyuru

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 3713 sayılı kanun kapsamında bakanlık bünyesine ataması yapılan adaylara yönelik bir duyuru yayımladı. Çalışma Bakanlığı yayımladığı duyurusunda ataması yapılan adayların yapmaları gereken işlemler ile istenilen evraklara dair bilgi verdi.

Kamu Personelleri 01.10.2018, 20:02 18.01.2019, 23:21
Çalışma Bakanlığı'ndan 3713 Sayılı Kanun Kapsamında Atananlara İlişkin Duyuru

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden bakanlık bünyesine ataması yapılan adaylara bilgilendirme duyurusu yayımladı. 

Bakanlık tarafından yayımlanan bilgilendirme duyurusunda, 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında ataması yapılan adayların, atama süreçlerinin tamamlanması adına yapmaları gereken işlemler hakkında bilgi verildi. 

ÇALIŞMA BAKANLIĞI'NDAN ATAMA DUYURUSU

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ataması yapılan adaylar ile ilgili olarak yayımladığı duyurusunda, ataması yapılan adaylardan talep edilen belgelerin listesini, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarını, atama başvuru ve taahhüt formlarını ve kamu görevlileri etik sözleşmesini paylaştı. Konuya ilişkin bakanlık ise şu ifadeleri kullandı. 

İstenilen belgelerin aşağıda belirtilen iletişim adresine şahsen veya APS / Kargo ile 12 Ekim 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar ulaştırılması gerekmekte olup, posta ile gönderilen evraklardan doğacak aksaklıklardan Kurumumuz sorumlu olmayacaktır. Askerlikten muaf olan erkek adayların muafiyetlerini gösterir belgeyi teslim etmeleri gerekmektedir.

Askerlikten2- Ortaokul veya lise öncesi hazırlık sınıfı okuyan ya da ortaokul veya liseyi normal öğrenim süresinden fazla okuyan adayların ilgili öğrenim diplomaların asıllarını veya noter tasdikli suretlerini ibraz etmeleri halinde bu durumları derece / kademe açısından değerlendirilecektir. muaf olan erkek adayların muafiyetlerini gösterir belgeyi teslim etmeleri gerekmektedir.

Yorumlar (0)