Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan Tabip Atama Duyurusu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı'nca geçtiğimiz günlerde ilan edilen 2018 yılı ilk defa ve yeniden atama kurası kapsamında tabip alımı yapacağını duyurdu. Çalışma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru detayları haberimizde...

Kamu Personelleri 09.04.2018, 22:16 09.04.2018, 22:27
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan Tabip Atama Duyurusu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımladı. 

Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda, geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı'nca yayımlanan tabip atama kurasıyla ilgili olarak Çalışma Bakanlığı'na ataması planlanan 2 tabip için açıklamalarda bulunuldu. 

ÇALIŞMA BAKANLIĞI'NDAN TABİP ATAMA DUYURUSU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yayımladığı duyurusunda, Sağlık Bakanlığı'nca gerçekleştirilecek olan 2018 yılı tabip atama kuralarında bakanlık bünyesine 2 tabip ataması yapılacağı bildirildi. 

Tabip atamalarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek tabiplerin “Daire Tabibi” kadrosunda atanacağı ve bu kadro için belirlenen şartları taşımaları gerektiği ilan edildi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni,

''3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek 1 inci maddesi ile 10/07/2015 tarihli ve 29412 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan kurada Bakanlığımızda münhal bulunan 2 adet “Tabip” kadrosu ilan edilmiştir. Söz konusu kadrolar Bakanlığımız İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığında bulunan 1 inci derece “Daire Tabibi” kadroları olduğundan, anılan kadrolara kuranın ilan metninde belirtilen şartları taşımakla birlikte 1 inci dereceye atanmaya haiz olanların başvurması gerekmektedir.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)