CHP'den Kamu Personellerinin EK Göstergelerinin Yükseltilmesine İlişkin Kanun Teklifi

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, bazı kamu personellerinin ek göstergelerinin 3 bin 600'e çıkarılmasına dair bir kanun teklifi verdi. Gürsel Erol'un TBMM'ye sunduğu ek gösterge teklifine dair detayları haberimizde paylaşıyoruz.

Kamu Personelleri 03.10.2018, 21:45
CHP'den Kamu Personellerinin EK Göstergelerinin Yükseltilmesine İlişkin Kanun Teklifi

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol düzenlemiş olduğu bir basın toplantısı ile yürüttüğü çalışmalara dair bazı açıklamalarda bulundu. 

Bu kapsamda çeşitli meslek gruplarında ki kamu personellerinin 3 bin 600 ek gösterge beklentileri olduğunu ifade eden Gürsel Erol, bu konuda TBMM'ye bir kanun teklifi sundu. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, tarafından sunulan kanun teklifinin detaylarını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

CHP'DEN EK GÖSTERGE İÇİN KANUN TEKLİFİ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol seçimlerden önceki süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirilen ek gösterge konusuna dair bir kanun teklifinde bulundu. 

Bu konu kapsamında TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Gürsel Erol sunmuş olduğu kanun teklifinin detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un kamu personellerinin ek göstergelerinin 3 bin 600 olmasına dair vermiş olduğu kanun teklifi için yaptığı konuşması şu şekilde. 

"3 bin 600 ek gösterge beklentileri de yıllardır yerine getirilmiyor. Emniyet güçlerimiz şehit olmaktan çok emekli olmaktan korkar hale geldiler. Emniyet mensuplarının, öğretmenlerin, sağlık personelinin, din görevlilerinin, kamu avukatlarının ek göstergeyle ilgili beklentileri var. Bu konularla ilgili kanun tekliflerimizi verdik"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Şener MORMENEKŞE 10 ay önce
24 yılını doldurmuş 1/4 d k üniversite mezunu asb kad kd bşçvş. lar ile 1. Derecedeki binbaşılar 2019 mali yılbaşından itibaren temsil tazminatı verilmesi hususu kasım ayında ele alınsa çok iyi olacak. Asb.lara 1600 binbaşılar 1700 kd binbaşılar 1800 üzerinden 598 tl ile 752 tl arasında maaşlara yansıması, tsk personelinden binbaşı ve altındaki personele seyyahen 420 485 tl arasında ocaktan itibaren zam yapılması konusuda gündeme alınmalıdır. SELAM VE SAYGILARIMLA!... ESEN KALINIZ...