Corona virüs salgını nedeniyle mesai saatleri düzenlendi!

Corona virüs salgını nedeniyle mesai saatleri düzenlendi!

Devlet daireleri kaçta açılacak? Memurlar saat kaçta çalışacak? soruları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması ile yanıt buldu. Kamu çalışanları için yeni mesai saatleri belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önemli bir açıklama yapıldı ve bu açıklama ile devlet daireleri kaçta açılacak? Memurlar saat kaçta çalışacak? soruları cevap buldu.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına bu konu hakkında bir yazı gönderildi. Bu yazıda corona virüs salgınının Türkiye'de yayılımının en aza indirilmesi amacıyla salgınla mücadele ve etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetlerin zafiyete uğratılmaması ve kamu hizmetlerinin aksatılmaması şartıyla mesai saatlerinde düzenlemeye gidilebileceği ifade edildi.

MESAİ SAATİ DÜZENLEMESİ

Bu doğrultuda bu yazıda şu ifadelere yer verildi:

"2 Aralık 2020 tarihinde başlamak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma başlama ve bitme saatlerinin, merkezde Cumhurbaşkanlığı, bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici, bakanlıklar, bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşları için bakan, diğer kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici, illerde valiler tarafından 10.00-16.00 olarak belirlenebilmesi Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.

Salgınla mücadele amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri tarafından gereken önlemlerin alınması hususunda bilgilerini ve gereğini arz ve rica ederim."

İstanbul'daki çalışma saatleri için TIKLAYIN.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler