Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Geçici İşçilerin Çalışma Süresi 4 Ay Uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hak-İş Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu ve geçici işçilerin çalışma süresi hakkında müjdeli haberi verdi. Erdoğan yaptığı açıklamasında geçici işçilerin çalışma süresinin 4 ay uzatıldığını ifade etti ve; "Hayırlı olsun" dedi. İşte detaylar.

Kamu Personelleri 10.07.2019, 17:24 Kerim Solak
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Geçici İşçilerin Çalışma Süresi 4 Ay Uzatıldı!

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen geçici işçilerin çalışma süresi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde geldi.Geçici işçi çalışma süresi gündemde tartışma süresi olmuş ve pek çok kişi geçici işçilere kadro verilmesi talebinde bulunmuştu.

Hak-İş Olağan Genel Kurulu'nda açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan geçici işçi çalışma süresinin 4 ay uzatıldığını açıkladı.

Erdoğan yaptığı açıklamasında talebin Bakan Albayrak tarafından kendisine iletildiğini ve bu süre zarfında çalışmaların tamamlandığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında ise;

"Hem kendi içimizdeki yapısal reformları hızlandırarak hem de dış şoklara karşı daha güçlü hale gelerek bütün bu süreçleri geride bırakacağız.

İşte o zaman borçlanma politikalarımızı daha adil ve sürdürülebilir zeminde yürütme imkanına kavuşacağız. Bu dengeyi kurma yolunda önemli mesafe katettik.

İnşallah uzak olmayan bir gelecekte, her alanda yeniden hedeflerimize uygun bir seviyeye çıkacağız.

Milletimiz madem bu görevi bize vermiştir, öyleyse gereken her durumda ihtiyaç duyulan adımları atmak, kararları almak, iradeyi ortaya koymak mecburiyetindeyiz.

Bu vesileyle ana ormancılık faaliyetleri ve orman yangınları ile mücadeleden dolayı işçi ihtiyacının had safhada olması gerekçesiyle bütün geçici işçiler için 4 ay süre uzatımı talebi yenilendi.

Bu talebi Hazine ve Maliye Bakanımız bana iletti. Bu 4 aylık uzatma sürecini böylece gerçekleştirmiş oluyoruz. Hayırlı olsun." dedi.

GEÇİCİ İŞÇİ NEDİR?

Kamu kurum ve kuruluşlarında personel ihtiyacı olması durumunda yayımlanan ilanlarla veya doğrudan kurum tarafından açıklanan taleplere göre 6- 9 ay iş imkanı sağlanmaktadır.

Geçici işçi kanunu ise Kamuda Geçici İş Pozisyonlarında Çalışanların Sürekli İşçi Kadrolarına Veya Sözleşmeli Personel Statüsüne Geçirilmeleri, Geçici İşçi Çalıştırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunu olarak bilinmektedir.

Yorumlar (34)
Fahri 1 hafta önce
Biz devamlılık istiyoruz uzatma çözüm deyil
Fahri 1 hafta önce
Biz devamlılık istiyoruz uzatma çözüm deyil
Merve 1 hafta önce
Typ de kapsıyor mu
dilek 2 gün önce
TYP KAPSIYOR MU HERKES MERAK İÇİNDE
Melahat 1 hafta önce
Typ de kapsiyormu acaba
Nimet 1 hafta önce
Typ yi kapsiyor mu acaba
Typ 30 haziranda çıkış yapanları kapsıyormu?u 1 hafta önce
Typ 30 haziranda çıkış yapanları kapsıyormu ?
Sercan 1 hafta önce
Iş verin iş iş
Çetin okumuş 1 hafta önce
Nasıl başvuru yapacaz bilen varmı arkadaslar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın