Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Geçici İşçilerin Çalışma Süresi 4 Ay Uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hak-İş Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu ve geçici işçilerin çalışma süresi hakkında müjdeli haberi verdi. Erdoğan yaptığı açıklamasında geçici işçilerin çalışma süresinin 4 ay uzatıldığını ifade etti ve; "Hayırlı olsun" dedi. İşte detaylar.

Kamu Personelleri 10.07.2019, 17:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! Geçici İşçilerin Çalışma Süresi 4 Ay Uzatıldı!

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen geçici işçilerin çalışma süresi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde geldi.Geçici işçi çalışma süresi gündemde tartışma süresi olmuş ve pek çok kişi geçici işçilere kadro verilmesi talebinde bulunmuştu.

Hak-İş Olağan Genel Kurulu'nda açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan geçici işçi çalışma süresinin 4 ay uzatıldığını açıkladı.

Erdoğan yaptığı açıklamasında talebin Bakan Albayrak tarafından kendisine iletildiğini ve bu süre zarfında çalışmaların tamamlandığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında ise;

"Hem kendi içimizdeki yapısal reformları hızlandırarak hem de dış şoklara karşı daha güçlü hale gelerek bütün bu süreçleri geride bırakacağız.

İşte o zaman borçlanma politikalarımızı daha adil ve sürdürülebilir zeminde yürütme imkanına kavuşacağız. Bu dengeyi kurma yolunda önemli mesafe katettik.

İnşallah uzak olmayan bir gelecekte, her alanda yeniden hedeflerimize uygun bir seviyeye çıkacağız.

Milletimiz madem bu görevi bize vermiştir, öyleyse gereken her durumda ihtiyaç duyulan adımları atmak, kararları almak, iradeyi ortaya koymak mecburiyetindeyiz.

Bu vesileyle ana ormancılık faaliyetleri ve orman yangınları ile mücadeleden dolayı işçi ihtiyacının had safhada olması gerekçesiyle bütün geçici işçiler için 4 ay süre uzatımı talebi yenilendi.

Bu talebi Hazine ve Maliye Bakanımız bana iletti. Bu 4 aylık uzatma sürecini böylece gerçekleştirmiş oluyoruz. Hayırlı olsun." dedi.

GEÇİCİ İŞÇİ NEDİR?

Kamu kurum ve kuruluşlarında personel ihtiyacı olması durumunda yayımlanan ilanlarla veya doğrudan kurum tarafından açıklanan taleplere göre 6- 9 ay iş imkanı sağlanmaktadır.

Geçici işçi kanunu ise Kamuda Geçici İş Pozisyonlarında Çalışanların Sürekli İşçi Kadrolarına Veya Sözleşmeli Personel Statüsüne Geçirilmeleri, Geçici İşçi Çalıştırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunu olarak bilinmektedir.

Yorumlar (70)
Fahri 5 ay önce
Biz devamlılık istiyoruz uzatma çözüm deyil
Merve 5 ay önce
Typ de kapsıyor mu
ultra aslan 4 ay önce
typ de dahıl dır efendım
dilek 5 ay önce
TYP KAPSIYOR MU HERKES MERAK İÇİNDE
Fahri 5 ay önce
Biz devamlılık istiyoruz uzatma çözüm deyil
Nimet 5 ay önce
Typ yi kapsiyor mu acaba
Melahat 5 ay önce
Typ de kapsiyormu acaba
kamil 4 ay önce
e tabıkı kapsıyor
Typ 30 haziranda çıkış yapanları kapsıyormu?u 5 ay önce
Typ 30 haziranda çıkış yapanları kapsıyormu ?
Nasip 5 ay önce
Arkadaşlar tüm geçici işçileri kapsıyor bu haber..Dolayısıyla typ"de geçici olduğu için typ"yide kapsıyor..Bu haberin içine dahil olan bütün geçici işçilere hayırlı uğurlu olsun..Yani bu demektirki 6 aylık geçici iş imkanını 10 aya çıkarttı sayın başkanımız..Allah razı olsun emeyi geçen tüm yetkili bakan ve başkanlardan..En başyada türkiye cumhuriyeti BAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN..TEŞEKKÜR EDERİM SAYIN BAŞKANIM..ALLAH SENDEN RAZI OLSUN INŞALLAH..
Hasan 5 ay önce
Typ dahilmi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın