Cumhurbaşkanlığı Programı Kapsamında İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi Kurulacak

Resmi Gazete'de yayımlanan 2019 yılı Cumhurbaşkanlığı programına göre yeni düzenlemeler ele alınacak. Buna göre insan kaynakları yönetim sistemi kurulacak.

Kamu Personelleri 29.10.2018, 09:41 Batuhan
Cumhurbaşkanlığı Programı Kapsamında İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi Kurulacak

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında Cumhurbaşkanlığı'nın 2019 yılı programı yayımlandı. Yayımlanan programda önemli düzenlemelerin ele alınacağı ifade edildi.

Cumhurbaşkanlığı programı ile yapılacak olan düzenlemelerin detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİM SİSTEMİ KURULACAK

Söz konusu programda kamu, kurum ve kuruluşlarında personel sisteminin işe alımından emeklilik sonrasına kadar işleyecek olan süreci kapsayan bir insan kaynakları yönetimi anlayışıyla ele alınarak bir model geliştirileceği vurgulandı.

etkinlik ve verimlilik analizini de içinde barındıran bu süreçte yeni bir sistem oluşturularak verimlilik ve başarı ödüllendirilecektir. Bunun yanı sıra kamuda performansı da dikkate alınarak bir değerlendirme sistemi teşkil etmek amacıyla bir yönetmelik hazırlanacak. Hayata geçirilecek olan bu sistem ile Yenişafak Gazetesinden Ahmet Ünlü'nün aktardıklarına göre hizmet - personel - ücret ilişkisinin sağlıklı bir şekilde kurulması sağlanmaya çalışılacaktır.

PERFORMANS ÖLÇÜMÜ YAPILACAK

Tüm bunların yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Programı kapsamında kamu personellerinin performans ölçümü de yapılacak. Bu sistem ile işe alımdan emekliliğe kadar bütün süreçlerde hizmet kalitesi ve personel verimliliğinin yükseltilmesinin amaçlandığı vurgulanmıştı.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)