Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Atama Duyurusu Yayımladı! DPB'den Yeni Atama Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yeni atama duyurusu yayımlandı. Duyurunun detaylarına göre ömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınları kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirildi... İşte DPB atama kura sonuçları sorgulama ekranı.

Kamu Personelleri 31.05.2019, 13:07
Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Atama Duyurusu Yayımladı! DPB'den Yeni Atama Duyurusu

DPB tarafından açıklanan detaylara göre kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu işçi olarak görevlendirilmesi kapsamında atamalar yapıldı...

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yayımlanan resmi duyuruda ise;

"5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 66 ncı maddesi ile; 10/6/2003 tarihi ile 13/5/2014 tarihi arasında kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarında istihdam edilebilmesine imkan sağlanmıştır.

Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca hak sahibi oldukları tespit edilerek kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarına atama teklifleri yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 4 hak sahibi için 31 Mayıs 2019 tarihinde bilgisayar ortamında kura işlemi gerçekleştirilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yeni bildirimler yapıldığı sürece hak sahipleri için önümüzdeki dönemde de kura işlemi gerçekleştirilmeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)