Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Duyurdu! 55 Madenci Yakınının Ataması Yapıldı!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından hak sahibi oldukları tespit edilerek kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarına atama teklifleri yapılmak üzere DPB'ye bildirilen 55 hak sahibinin kurası çekildi ve atamaları yapıldı.

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Duyurdu! 55 Madenci Yakınının Ataması Yapıldı!

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 66 ncı maddesi kapsamında ve iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının atamaları yapıldı.

10 Haziran 2003 tarihi ile 13 Mayıs 2014 tarihleri arasında kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazaları kapsamında hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarında istihdam edilebilmeleri sağlandı

55 HAK SAHİBİ ATAMASI YAPILDI

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından açıklanan ve hak sahibi oldukları tespit edilen söz konusu kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarına atama teklifleri yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirildi.

Bu kapsamda 55 hak sahibi için 14 Kasım 2018 tarihinde bilgisayar ortamında kura işlemi gerçekleştirildi ve kura sonuçları açıklandı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 21:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
UĞUR
UĞUR - 5 ay Önce

atamalar yapildiktan sonra ne kadar süre içersinde iş başlangıcı olacak