Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Kapatılacak Mı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk DPB'nin kapatılıp kapatılmayacağına ilişkin gelen soruya yanıt verdi. Bakan Selçk Devlet Perosnel Başkanlığının organizasyonel olarak değişeceğini ve işlevinin de devam edeceğini ifade etti.

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Kapatılacak Mı?

Basın mensuplarıyla bu sabah kahvaltıda bir araya gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, DPB kapanacak mı sorusuna, "Devlet Personel Başkanlığı organizasyonel olarak değişecek, işlevi devam edecek" dedi.

Bilindiği üzere, 703 sayılı KHK ile Devlet Personel Başkanlığı'nın 1 yıl içinde kapatılması öngörülmüştü.

Ama hem Memur Sen ve Kamu Sen gibi memur konfederasyonları hem de uygulama birliği sağlanmasını isteyen kamu kurum ve kuruluşları, Devlet Personel Başkanlığının kapatılmasının yanlış olduğunu belirtiyorlar.

Hali hazırda, istihdam fazlası personelin nakli, KPSS kılavuzlarının hazırlanması, sorunlu konularda hukuki görüş verilmesi gibi bir çok fonksiyon icra eden Başkanlığın hangi ihtiyaca binaen kapatılması gerektiği sorusuna cevap verilmiş değildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE