Devlet Personel Başkanlığı (DPB) KPSS 2016/2 Kadro Sayılarını Açıkladı

Devlet Personel Başkanlığı, 2016/2 KPSS tercih kadrolarının açıklandığını resmi sitesi üzerinden açıkladı. Kadroların detayları haberimizde...

Kamu Personelleri 16.12.2016, 16:30 01.02.2019, 21:32
Devlet Personel Başkanlığı (DPB) KPSS 2016/2 Kadro Sayılarını Açıkladı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) KPSS 2016/2 önlisans, lisans ve ortaöğretim kadro sayılarını açıkladı. 
21 Aralık'ta başlayacak olan KPSS tercihleri için Devlet Personel Başkanlığı kadroları açıkladı. 6 milyon aday sınava girmiş olmasına rağmen Ortaöğretim alanı için 151, Önlisans için 752, lisans için ise toplam 1147 kadro yer alıyor.

Devlet Personel Başkanlığı'nın kadrolara ilişkin duyurusu şöyle:
"Bilindiği üzere, Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde, yerleştirme yapılacak B Grubu kadro ve pozisyonlar ile bunlara ait nitelikler kamu kurum ve kuruluşlarınca belirlenerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilmekte, söz konusu yerleştirme talepleri Başkanlığımızca Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlar ÖSYM Başkanlığınca KPSS tercih kılavuzları aracılığıyla ilan edilmektedir.

Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmakta ve yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca, bu Başkanlığa ait internet adresi üzerinden duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların atamaları ise yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine yerleştirildikleri kurum ve kuruluşlarca yapılmaktadır.

Bu çerçevede;
Kamu kurum ve kuruluşlarınca 2016/2 döneminde merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen toplam 2.051 kadro ve pozisyon incelenerek ÖSYM Başkanlığına gönderilmiş olup, söz konusu kadro ve pozisyonlar için 21 - 30 Aralık 2016 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden adayların tercihleri alınacaktır.

2016/2 döneminde yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlara ilişkin bilgileri içeren KPSS Tercih Bilgi Sistemi programı https://www.turkiye.gov.tr/kpss-tercih-rehberi internet adresinde hizmete girmiş olup, adaylar e-Devlet şifreleriyle sisteme ulaşabilirler.

 

Yorumlar (24)
Renas 3 yıl önce
Allah ..... 6 milyon insan bana 50 tl sınav parası verse ben 10 bin kişi çalıştırmadan kadro verebilirim bu nasıl bir soygun vicdansizlar
muammer 3 yıl önce
6 milyon kişi sınava girsin 2000 kişi al helal olsun size hakkımı helal etmiyorum
Mehmet 3 yıl önce
Yani bunun Türkçesi bu tercihlerde toplam 2000 kişi mi alınacak
asdsada 3 yıl önce
aynen
mustafa 3 yıl önce
Önlisans için 752 kişi ne demek ya.yazık valla ne diyeyim bu saatten sonra.
ahmet 3 yıl önce
değerli kpss li arkadaşım tbmm e dilekçe komısyonuna 750 bin taşeron çalışana devlet kadrosu verilmesiyle ilgili çalışmanın iptali ve 5 milyon kpss linin mağdur edilmemesi ile ilgili dilekçe yollandı.tek yapmanız gereken tbmm e-dilekçe menüsünde kayıt olmak ve söz konusu dilekçeyi imzalamak.lütfen 5 dakıkamızı ayıralım arkadaşlar.dilekçeyi bulmak için tbmm e dilekçe ara kısmına ''taşeron çalişanlarin kadroya alinmasinin adalet açisindan zararlari ve 5 milyon kpss linin devlet kadrolarinda çalişma hakki''yazın.gönderilen dilekçe çıkyor zaten.su an imza sayımız 153.dilekçe milletvekillerinin imzasına açılacaktır arkadaşlar.geç kalmayalım.kadrolar 5-6 milyon kpss linin hakkıdır.
ahmet 3 yıl önce
Arkadaşlar hakkımız yendi herkes tepkisini koysun twitterdan yazalım BİMERE yazalım herkes yazarsa sesimiz duyulur
Serkan uyar 3 yıl önce
Edevlet te bir ben mi göremedim kpss ile ilgili yeri
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın