Devlet Personel Başkanlığı, kamu kurumlarına o kadrolar için 'acele kodlu' yazı yolladı!

Devlet Personel Başkanlığı 2019 içerisinde belirli istihdam kadroları için kamu kurum ve kuruluşlarına 'acele kodlu' yazı gönderdi. Başkanlık tarafından, korunmaya muhtaç çocukların istihdamı ile ilgili 22 Mayıs'a kadar talep edilen kadroların sisteme işlenmesi talep edildi.

Kamu Personelleri 16.05.2019, 11:28 16.05.2019, 11:45
Devlet Personel Başkanlığı, kamu kurumlarına o kadrolar için 'acele kodlu' yazı yolladı!

Devlet Personel Başkanlığı'ndan 2019'da uygulanmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına 'acele kodlu' bir yazı gönderildi.

DPB, kamu kurumlarına acele kodlu yazı yolladı. 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi uyarınca yürürlüğe konulan "Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelik"in 10 uncu maddesi uyarınca ilgili kanun çerçevesinde hak sahiplerinin yerleştirme dönemleri mayıs, eylül ve aralık olmak üzere üç dönem olarak yapılıyor.

2019 kamu kontenjan sayılarıyla ilgili düzenleme

Bu çerçevede, Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen yazıda; 2019 yılı mayıs ayındaki yerleştirme dönemine ilişkin kontenjan sayılarının belirlenerek kurumlara dağıtımının yapıldığı, bir yerleştirme döneminde boş kalan kontenjanların diğer yerleştirme döneminde kullanılabileceği, kurumların hizmetli kadroları dışında talep edebileceği kadrolarda mutlaka yerleşebilecek hak sahibinin öğrenimle ihraz ettiği kadro unvanlarının seçilebileceği ifade edildi. Talep edilen kadroların 22 Mayıs'a kadar sisteme işlenmesi istendi.

Yorumlar (0)