Devlet Su İşleri Büro Personeli Alımına Büro Yönetimi Mezunları Başvuramıyor

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün yayımladığı büro personeli alım ilanına başvuru yapamayan büro yönetimi mezunları ilanın düzeltilmesini talep ediyor.

Devlet Su İşleri Büro Personeli Alımına Büro Yönetimi Mezunları Başvuramıyor

3179 kodlu Büro Yönetimi ve Sekreterlik mezunları,  Büro personeli alımlarının kendi bölümlerinden yapılması gerektiğini ifade ederek DSİ’nin personel alım ilanının düzeltilmesini talep ediyorlar.

Adayların sitemize gönderdiği yazıyı yayımlayıp değerlendirmelerde bulunacağız:

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığının yayınladığı Devlet Su İşleri 518 adet sözleşmeli personel alımında 32 adet ön lisans Büro Personeli kategorisinde Büro Yönetimi bölümü harici birçok bölüm yer almıştır fakat ön lisansın en nitelikli bölümlerinden olan 3179 kodlu Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümleri yer almamıştır. Büro Yönetimi ve Sekreterlik mezunları olarak bu alım için başvurular başlamadan önce, +85 puanlarla atama bekleyen ve 80 bin mezunu olan bölümümüzün ilandaki ön lisans Büro Personeli kategorisine dahil edilmesini talep ediyoruz. Bundan sonra ki personel alımlarında da diğer kurumların Büro Personeli alırken Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümüne gerekli hassasiyeti göstermelerini istiyoruz.

Kamupersoneli.net Değerlendirmesi: DSİ lisans, ön lisans, orta öğretim mezunu 74 adet Büro personeli ilanına çıkmıştır ancak Büro Yönetimi ve Sekreterlik mezunları bu alımlara başvuramamaktadır. İçişleri Bakanlığı 1545 Büro Personeli alımına tüm ön lisans mezunları başvurmuştur.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ise 487 Büro Personeli alımında 3301 nitelik kodunu tercih etmiştir. Kamu kurumlarının büro personeli alımında ön lisans Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünü de değerlendirmesi faydalı olacaktır.

Zeki KARA (zekikara@kamupersoneli.net) / Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilgisayar müh.
Bilgisayar müh. - 2 yıl Önce

açılan "bilgisayar ve yazılım mühendisliği" kadrosuna da hiçkimse başvuru yapamıyor çünkü o bölüm mezunu yok. bilgisayar mühendisleri de başvuramıyor nitelik kodundan dolayı.düzeltilmesi gerekiyor

Abdullah
Abdullah - 2 yıl Önce

bundan sonra kurumlar bu güzel haberinizi okuyup büro personeli alırken daha dikkatli olacaklardır. teşekkürler.

Caner
Caner - 2 yıl Önce

bu konuyu gündeme getirdiğiniz çok teşekkürler , biz bu bölümü biye okuduk halen anlamış değilim o kadar pişmanım ki

Dilruba
Dilruba - 2 yıl Önce

o kadar ilan çıktı büro personeli adına, hiçbirine bizi almiyorlar anlamıyorum büro diyorken büro yönetiminden nasıl almiyorlar , biz 80 bin mezunumuzla bekliyoruz, hakkımızı arıyoruz

Sina
Sina - 2 yıl Önce

alımlar düzeltilmelidir, 3179 büro yönetiminden alim yapılmalıdır

Keziban
Keziban - 2 yıl Önce

bilgisayar ve yazılım mühendisliği diye açılan kadroya başvuran olamayacak ve kadro boş kalacak. i̇lan düzeltilmeli. bilgisayar ve yazılım müh. sadece özel toros üni.de var ve hala mezunu yok

Sanem
Sanem - 2 yıl Önce

Gerçekten çok fazla mağdur oluyoruz çok yüksek puanlarla atanamiyoruz puanlarimiz heba oluyor, lütfen ilanlar düzeltilsin adalet sağlansın Büro yönetimi mezunları atansın

taylan41
taylan41 - 2 yıl Önce

akıllara zarar uygulamalara maruz kalıyoruz büro personeli büro yönetiminden alınmıyor gerçekten trajikomik