Devlet Su İşleri (DSİ) Personel Alımında Mülakat Uygulanmayacak

Devlet Su İşleri yayımladığı ilanı ile 518 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu personel alımında mülakat uygulanmayacak.

Kamu Personelleri 15.09.2017, 11:36 08.02.2019, 16:39
Devlet Su İşleri (DSİ) Personel Alımında Mülakat Uygulanmayacak

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımladığı ilanında kendi bünyesinde 518 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Söz konusu personel alım ilanında Mühendisi, Büro Personeli, Biyolog ve Tekniker kadroları için personel alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca söz konusu ilanda adayların bazı şartlara haiz olması gerektiği ifade edildi.

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak olan adayların T. C. Vatandaşı olmaları, aşağıda paylaşılan başvuru kılavuzunda belirtilen kadrolara göre eğitim şartını taşımaları ve kamu haklarında mahrum bulunmamaları gerekmektedir.

Ayrıca adayların "Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak, Lisans mezunları için KPSS P3 puan tütünden en az 70 almış olmak, Önlisans mezunları için KPSS P93 puan türünden en az 70 almış olmak, Lise ve dengi okul mezunları için KPSS P94 puan türünden en az 70 almış olmak, Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alım ilanına başvurular elektronik ortamda yapılacaktır. Adaylar başvurularını "http://personelalimi.dsi.gov.tr" web adresi üzerinden yapacaklardır. 

DİKKAT: Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 518 sözleşmeli personel alım ilanına başvurular 29 Eylül 2017 tarihinde başlayacak ve 8 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecektir. 

MÜLAKAT OLMAYACAK

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvuru kılavuzunda personel alımının nasıl gerçekleştirileceği belirtildi. Söz konusu personel alımında adaylardan KPSS puanı şartının arandığı belirtilmekle beraber mülakat yapılmayacağı dikkat çekti. Bu kapsamda başvuru şartlarını karşılayıp başvuru yapan ve başvurusu kabul edilen adaylara mülakat yapılmayacaktır. 

Devlet Su İşleri sözleşmeli personel alımında KPSS puanları esas alınacak ve en yüksek puandan başlamak suretiyle sıralama yapılacaktır. Bu kapsamda ilan edilen pozisyon sayısı kadar belirlenen aday listesi 20 Ekim 2017 tarihinde ilan edilecektir.

Yorumlar (2)
adnan 2 yıl önce
mülakat uygulamasa bile alınacak kişiler bellidir.
murat 2 yıl önce
mülakat tüm alımlarda kaldırılsın ki artık adamı olanın değil garibanın yüzü gülsünnn.