DİB 6 Bin 100 Kamu Personeli Alımı Hangi Kadrolarda Yapılacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı'ın 6 bin 100 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Peki alımlar hangi kadrolarda gerçekleştirilecektir? Detaylar haberimizde...

DİB 6 Bin 100 Kamu Personeli Alımı Hangi Kadrolarda Yapılacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı2nın 2019 yılı programı belli oldu ve programdan personel alımı bekleyen adaylara müjdeli haber çıktı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın programına göre 2019 yılında 6 bin 100 personel alımı yapılacak ve bu alım sayısının 5 bin 900'ü sözleşmeli personel olacaktır. 

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde boş olan devlet memurluğu kadroları için yapılacak sınavlar neticesinde başarılı olan personelin atama işlemlerinin de yapılacağı ifade edildi. Kadroların etkin ve verimli kullanılabilmesi için norm kadro yönergesi çıkarılmasına ilişkin çalışmalar geliştirilerek devam ettirilecek.

KADRO DAĞILIMI

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımına ilişkin adaylar tarafından alımların hangi kadrolarda gerçekleştirileceği araştırılıyor. Bu kapsamda detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

2019 yılı programına göre 6 bin 100 personel alımı 50 Kur'an kursu öğreticisi, 100 imam-hatip ve 50 müezzin-kayyım istihdam edilecek. Kurum ayrıca bin 500 Kur'an kursu öğreticisi, 4 bin imam-hatip ve 400 müezzin-kayyım kadrolarında gerçekleştireceklerdir.

ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 00:58
YORUM EKLE