DİB 9500 Personel Alımının Ne Zaman Yapılacağı Belli Oldu!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş bugün katıldığı TRT Haber'in canlı yayınında personel alımıyla alakalı olarak detayları paylaştı ve 9500 personel alımının ne zaman yapılacağı hakkında açıklamalar yaptı.

DİB 9500 Personel Alımının Ne Zaman Yapılacağı Belli Oldu!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, TRT canlı yayınına katıldı ve orada personel alımlarıyla alakalı olarak yeni bir açıklamada bulundu.

TRT Haber'in canlı yayın konuğu olan Erbaş, sınavın Aralık ayında yapılacağını söyledi:

"Din görevlisi alımı... Bu yılın sonuna doğru 9 bin 500 alacağız inşallah. Bunun 6 bini imam 3 bini Kuran kursu öğretmeni 500'ü de müezzin olacak.

Bu yılın sonuna doğru bir sınavımız var, din hizmetlerinde seviye belirleme sınavı.

İlahiyat fakültesi ya da imam hatiplerimizden, ön lisanstan, yeni mezun olmuş kardeşlerimizde de en azından bir fırsat tanıyalım diye o sınavımız Aralık ayında yapacağız.

O sınavdan sonra alımlara başlayacağız inşallah." dedi.

Ayrıntılar geliyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 15:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
maysa
maysa - 9 ay Önce

önlisanstan yeni mezun olmuş fahri kuran kursu öğreticileri yıllardır beklemekteler. umarım yerleştirme işlemlerinde öncelik bu durumda olan kardeşlerimize verilir.