Dışişleri Bakanlığı 2017'de Personel Alımına Hız Verecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada 2017 yılı içerisinde personel alımı yapacaklarını duyurdu.

Kamu Personelleri 06.01.2017, 14:23 06.01.2017, 14:39
Dışişleri Bakanlığı 2017'de Personel Alımına Hız Verecek
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dışişleri personel alımına vurgu yaptı. Bakan Çavuşoğlu 2017 yılında iki sınav açarak bakanlığa personel kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Şu anda hem meslek memuru hem de konsolosluk ihtisas memuru olarak her beş memurdan birini uzaklaştırdık. Açığımız da var, büyüyoruz, çok yönlü dış politika izliyoruz." diye konuştu.

Bakan Çavuşoğlu, bu yıl iki meslek memuru, iki de konsolosluk ihtisas memurluğu sınavı açacaklarını kaydederek, "15 Temmuz sonrasındaki süreçten dolayı 2016'da sınav açamadık. O nedenle bu yıl ikişer tane sınav açacağız. Biri, şubatta, diğeri de önümüzdeki aylarda. Belki temmuz ve ağustos gibi. Bu yıl mezun olacak arkadaşlara da fırsat vermek için yılın ikinci yarısında sınav açacağız. 100'den fazla meslek, en az 120 de konsolos ihtisas memurunu Bakanlığımıza kazandırmayı düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakanlık sınav yönetmeliğinde değişiklik yaptıklarını dile getiren Çavuşoğlu, KPSS olmadan, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ile uluslararası geçerliliği olan İngilizce veya yabancı dil seviyesini belirleyen sınavlarla alımlar yapılacağına dikkati çekti.

Kamupersoneli.net | AA
 
Yorumlar (0)