Dışişleri Bakanlığı Tercüme Dairesi Başkanlığı 2019 Kış Dönemi Stajyer Alımı Başvuruları Başladı!

Dışişleri Bakanlığı web adresi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve Tercüme Dairesi Başkanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 2019 Kış Dönemi Stajyer alımı başvurularının başladığı bildirildi. İşte şartlar ve diğer tüm detaylar.

Kamu Personelleri 16.10.2018, 15:49
Dışişleri Bakanlığı Tercüme Dairesi Başkanlığı 2019 Kış Dönemi Stajyer Alımı Başvuruları Başladı!

Dışişleri Bakanlığınca yayımlanan duyuruda Bakanlığın yaptığı çalışmaların tanıtılması ve mütercim- tercümanlık mesleklerine ilgili olan gençlere ön bilgi kazandırılması açısından üniversitelerin mütercim- tercümanlık ile Dil ve Edebiyatı bölümlerinden üst düzey yabancı dil bilen stajyer öğrenci alımı yapılacağı açıklandı..

Ayrıca staj programının üniversitelerin yarıyıl tatil dönemlerini kapsayarak gerçekleştirileceği ifade edilirken alt kısımda bulunan dil gruplarına göre alımların tamamlanacağı bildirildi.

Söz konusu dil grupları ise şu şekilde;

İngilizce (2), Fransızca (2), Arapça (2), Almanca (1), Rusça (1), İspanyolca (1)

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Staj programlarına üniversitelerin mütercim- tercümanlık ile Dil ve Edebiyatı bölümünde öğrenimine devam eden en az 3,50 ortalama notlarına sahip 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin kabul edilebileceği ifade edildi.

Başvuru yapmak isteyen adayların Türk vatandaşı olması ve mavi kart hamili olması zorunlu.

Diğer yandan başvuru yapan adayların sömestr tatili tarihine veya zorunlu staj süresine yönelik olarak 4 Ocak 2019- 15 Şubat 2019 tarihleri arasında en az 2 hafta ve en fazla 4 hafta süreceği ifade edilerek (adayın başvuru yaparken bildireceği süre kastedilmektedir.) eksiksiz tamamlamaları durumunda staj belgesi verileceği açıklandı.

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR ALINACAK?

Başvuru yapacak adaylar özgeçmişlerini, öğrenci belgeleri ile transkriptlerini ve ayrıca bölümlerinden alacakları referans mektuplarının yanı sıra nüfus cüzdanı fotokopilerini taratarak 26 Ekim 2018 tarihine kadar trcd@mfa.gov.tr e-posta adresine göndermeleri isteniyor.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)