Diyanet İşleri Başkanı (DİB) 56 Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 20 ilçe müftüsü ve 36 il müftü yardımcısı almak için sınav yapılacağı ifade edildi.

Kamu Personelleri 15.04.2019, 15:08
Diyanet İşleri Başkanı (DİB) 56 Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, 20 ilçe müftüsü ve 36 il müftü yardımcısı alacak. Bu alımlar için DİB tarafından sınav düzenlenecek.

Konu ile ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan genel idare hizmetleri sınıfındaki 36 adet "il müftü yardımcısı" kadrosuna sınav (yazılı ve sözlü) sonucuna göre kurum içi naklen bayan personel alımı yapılacaktır.

Söz konusu ilana başvurular 22 Nisan'da başlayacak ve 6 Mayıs'a kadar devam edecektir. Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Başkanlık merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar ise bağlı bulundukları il ve ilçe müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen yapacaklardır.

BAŞVURU ŞARTLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2. Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak,

3. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen "Ortak Nitelik" şartını taşımak,

4. En az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak,

5. Başkanlıkta Kur'an kursu öğreticisi, dengi veya üstü sayılan görevlerde altı yıl (6) görev yapmış olmak,

6. Bayan olmak.

7. İl müftü yardımcısı unvanında müktesebi bulunmamak.

İlçe Müftülüğü sınav duyurusu için "https://insankaynaklari.diyanet.gov.tr/Detay/527/" web adresini kullanabilirsiniz. 

İl Müftü Yardımcılığı sınav duyurusu için "https://insankaynaklari.diyanet.gov.tr/Detay/526" web adresini kullanabilirsiniz. 

Yorumlar (0)