Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 6 Bin 100 Personel Alımı Yapacak ! İşte Kadro Dağılımı

Diyanet İşleri Başkanlığının 2019 yılında 6 bin 100 personel alımı yapacağı ifade edildi. Peki alımların kaçı memur kaçı sözleşmeli personel olacak? Konu hakkında detaylar haberimizde...

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 6 Bin 100 Personel Alımı Yapacak ! İşte Kadro Dağılımı

Türkiye'de en çok personel istihdam eden kurumların başında gelen Diyanet İşleri Başkanlığının 2019 yılı programı belli oldu. Buna göre kurum 2019 yılında 6 bin 100 personel alımı yapacak.

6 BİN 100 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınacak 6 bin 100 personelin 200'ü kadrolu memur olurken 5 bin 900'ü de sözleşmeli personel olacaktır.

KADRO DAĞILIMI

Diyanet İşleri Başkanlığının 2019 yılı programının anlatıldığı kitapçıkta 2019 yılı için toplam 6 bin 100 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Bunun yanı sıra kitapçıkta kadro dağılımı da ifade edildi. Buna göra Diyanet İşleri Başkanlığı 50 Kur'an kursu öğreticisi, 100 imam-hatip ve 50 müezzin-kayyım istihdam edilecek. Kurum ayrıca bin 500 Kur'an kursu öğreticisi, 4 bin imam-hatip ve 400 müezzin-kayyım alımı yapacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde boş olan devlet memurluğu kadroları için yapılacak sınavlar neticesinde başarılı olan personelin atama işlemlerinin de yapılacağı ifade edildi. Kadroların etkin ve verimli kullanılabilmesi için norm kadro yönergesi çıkarılmasına ilişkin çalışmalar geliştirilerek devam ettirilecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vergim haram
Vergim haram - 8 ay Önce

Diyanet başkanı kadir mısırlıoglunu işe alsın hatta yardımcısı sağ kolu olarak birbirlerine yakışırlar.

Erdinç
Erdinç - 8 ay Önce

Bu ülkenin imama değil öğretmene ihtiyacı var müezzine değil sanatçıya medreseye değil okula var dini eğitim olsun olmasın demiyoruz ama eğitime bilime daha çok yatırm olsun

Fpa
Fpa - 8 ay Önce

Müezzine değil sanatçıya!Sizde sanatçıları örnek aldığınız için böyle mantıksız konuşuyorsunuz demek ki.Pardon da dini eğitimi nerde almayı düşünüyorsunuz televizyon karşısında yarı çıplak sanatçıları izleyerek mi? Bu devletin boş konuşana değil her alanda Adam'a ihtiyacı var!

Adsız
Adsız - 8 ay Önce

Dini diyaneti olmayan bir toplum dağılmaya mahkumdur sen gitme medreseye, imam-hatip e kimse seni zorla göndermiyor bilimde olacak ilimde

Yunus
Yunus - 8 ay Önce

9500 alımı ne oldu

Garbi arvs
Garbi arvs - 8 ay Önce

Arkadas bu tur seylere inanmayinn iscinin kaderi belli surunmek ..

Mert
Mert - 8 ay Önce

P94 türünden alım olacak mı acaba?

Leyla
Leyla - 8 ay Önce

Peki geriye kalan 1000 kadro

Mine
Mine - 8 ay Önce

Kkö alımı 3000 den 550 ye mi dustu ?

Mehmet Emin sunkar
Mehmet Emin sunkar - 8 ay Önce

Özel güvenlik kartım var bide ehliyet var