Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Görevde Yükselme, Vaizlik Giriş ve Murakıplık Sınavları İlişkin Duyuru

Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Görevde Yükselme, Vaizlik Giriş ve Murakıplık sınavlarına dair duyuru yayımladı. DİB tarafından yayımlanan duyuru metni ve detayları haberimizde...

Kamu Personelleri 23.07.2018, 22:12 31.01.2019, 02:31
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Görevde Yükselme, Vaizlik Giriş ve Murakıplık Sınavları İlişkin Duyuru

Diyanet İşleri Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile Görevde Yükselme, Vaizlik Giriş ve Murakıplık sınavlarına katılacak adaylara yönelik bazı bilgilendirme açıklamalarının yayımlandığını duyurdu. 

Söz konusu sınavların yazılı sınav aşamasına katılacak adayların Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi tarafından açıklanan bu duyuru metnine dikkat etmeleri gerektiği ve bu duyuruda yer alan yönergelere göre adayların başvuruda bulunmaları gerektiği bildirildi. 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NDAN DUYURU

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden yayımlanan duyuru metnini siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

Başvuruları 02-16/07/2018 tarihlerinde alınan görevde yükselme sınavı ile vaizlik giriş ve murakıplık sınavlarına ilişkin sınavın yazılı aşamasını icra edecek Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezinin (ASYM) sınav uygulama duyurusu ASYM'nin (http://asym.ankara.edu.tr/) internet sitesinde yayımlanmıştır. Adayların sınavların yazılı aşamasına katılabilmeleri için söz konusu uygulama duyurusundaki usul ve esaslar çerçevesinde ve bu duyuruda belirtilen tarihlerde (28 Ağustos 2018-07 Eylül 2018) sınava başvurmaları gerekmektedir.

Yayımlanan duyuruda ayrıca adayların Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezinin (ASYM) Görevde Yükselme Sınavı (şube müdürü, din hizmetleri uzmanı ve şef) ve Vaizlik Giriş ve Murakıplık Sınavları için sınav uygulama duyurusuna nasıl ulaşılacağına dair de açıklama yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru ve Ankara Üniversitesi tarafından yapılan açıklamalara ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

Yorumlar (0)