Diyanet İşleri Başkanlığının Personel Sayısı Belli Oldu

Diyanet İşleri Başkanlığının Personel Sayısı Belli Oldu, katıldığı bir etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında gündeme dair önemli konular hakkında görüşlerini bildirdi. Diyane işleri Başkanı Erbaş açıklamalarında ayrıca kurum bünyesinde görevli personel sayısına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığının Personel Sayısı Belli Oldu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara'da gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Gazete ve televizyoncuların Ankara temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştiren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

Konuşmasında özellikle terör örgütleri, Afrin operasyonu ve Türkiye'de bulunan Suriyelilere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görevli personel sayısında dair de açıklamalar yaptı. 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL SAYISI BELLİ OLDU

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş katıldığı toplantı kapsamında yapmış olduğu açıklamalarında Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görevli personellerin sayısına ve kadrolara göre dağılımına dair bilgiler verdi. 

Kurum bünyesinde toplam 144 bin 250 görevli personel olduğunu aktaran Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, görevli personellerin kadro dağılımına ilişkin de bazı detaylar paylaştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde yaklaşık 100 bin imam-müezzin bulunduğunu ifade eden Ali Erbaş ayrıca kurumda 20 bin kadrolu Kur'an Kursu öğretmeni, 20 bin geçici Kur'an Kursu öğreticisi, 3 bin vaiz ve bin 250 müftünün bulunduğunu söyledi. 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE 9 BİN 500 PERSONEL ALIMI YAPTI

Diyanet İşleri Başkanlığı Ocak ayı içerisinde Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden bir ilan yayımlamıştı. Yayımlanan ilana göre, kurum bünyesinde çeşitli kadrolarda personel alımı yapılacağı açıklanmış ve adayların başvuruları alınmıştı. Başvuru sonuçlarının açıklanması ve atama işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosuna 9 bin 500 personel alımı gerçekleşecek.

Ayrıca bu 9 bin 500 personel alımının dışında kurum bünyesine yeni bir alım daha olacak. Konuya ilişkin yapılan açıklamalara göre, Diyanet İşleri Başkanlığı 6 bin personel alımı daha gerçekleştirecek.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak eser
Burak eser - 9 ay Önce

Ulkede argeye odenek yokken. Bu faydasi olmayan kuruma harcanan paraya bakin hala eleman alimi oluyor napiyor 150 bin imam ne gelir getiriyorlar bize.bunlara verilen aylik maaasla yerli araba ucak gemi uretimi yapin.yazik ulkenn parasina

Emin can
Emin can - 7 ay Önce

O 250 bin kişinin üretime bir katkısı yok. İmam günde 2 saat çalışıp 4 bin lira maaş alıp sabrı tavsiye ediyor.bütün imamları toplasan bir aspirinin verdiği faydayı vermez.

Dalih
Dalih - 7 ay Önce

Para almasın bir çoğu camiye gelmez bunların

SÜRGÜN
SÜRGÜN - 7 ay Önce

kaçtanesi alevi ???? sifir tabiki bu haksizlik nereye kadar

Hasan
Hasan - 4 ay Önce

Size dede atayacağım siz imam istemezsiniz

seyide
seyide - 6 ay Önce

sınav tarihi beli deyilmi