DPB 10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı İlan Duyurusu Yayımladı

Özel harekat polisi alımı ile ilgili resmi duyuru Devlet Personel Başkanlığı (DPB) 'den de yayımlandı. Alımlarla ilgili süreç 2 kasım 2016 tarihinde başlıyor.

Kamu Personelleri 01.11.2016, 16:58 01.02.2019, 15:23
DPB 10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı İlan Duyurusu Yayımladı

 Beklenen Özel Harekat Polisi Alımı İlanı DPB'de

Özel Harekat Polisi alımı ile ilgili ilan duyurusu Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinden de yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfasından yayımlanan ilan duyurusunda Polis Akademisine Bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine Özel Harekat Polisi olarak yetiştirilmek üzere 28 yaşından gün almamış en az lise ya da dengi okullardan mezun 10 bin erkek aday alımı yapılacağı bildirildi.

DPB 'DE DUYURDU

Başvuruda bulunan adayların fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarına tabi tutulacağı bildirilirken, askerlik şartı ya da kpss şartı ilgili ilanda bulunmadı. Çünkü bilindiği gibi son KHK ile birlikte askerlik şartı da özel harekat istihdam şartlarından kaldırılmıştı. DPB tarafından yayımlanan ilan duyurusuna göz atmak için lütfen TIKLAYINIZ

ALIMLARLA İLGİLİ TÜM SÜREÇ CEBİNİZDE

Özel harekat polisi alımı ile ilgili tüm detayları kamupersoneli.net adresinden takip edebilir, mobil uygulamamızı cep telefonunuza indirerek güncel gelişmelerden herkesten önce haberdar olabilirsiniz.

10 BİN POLİS DAHA ALINACAK

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 10 bin polis alımı daha yapacağı, bu alımların kpss şartlı, 1000 kadın aday, 9 bin erkek aday olarak yapılacağı daha önce İçişleri Bakanı sn. Süleyman Soylu tarafından duyurulmuştu. Söz konusu alımlarla ilgili de tüm detaylar her zaman olduğu gibi kamupersoneli.net adresinde olacak.
 

Yorumlar (3)
Cemil 3 yıl önce
Biri şu 89 lılar girer mi bilgi verebilir mi Allah rızası için
Emre 3 yıl önce
Girer kardeşim 28 yaşından gün almamış diyor 88lilerde değişir ama 89lular girer :)
Cemil 3 yıl önce
Giremedik be kardeş hüsran oldu