DPB'den 5510 Sayılı Kanun Kapsamında Atama Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı, 5510 sayılı kanun kapsamında maden kazasında hayatını kaybedenlerin yakınlarının atamalarına dair bir duyuru yayımladı. DPB tarafından duyuru metni ve detayları haberimizde...

Kamu Personelleri 24.10.2018, 22:22 18.01.2019, 00:24
DPB'den 5510 Sayılı Kanun Kapsamında Atama Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden bir duyuru yayımladı. 

DPB'DEN 5510 SAYILI KANUN KAPSAMINDA ATAMA DUYURUSU

DPB tarafından yayımlanan duyuruda, maden kazasında hayatını kaybedenlerin yakınlarına yönelik yapılan atamalara dair bilgiler verildi. DPB atamaların tamamlandığını ve hak sahiplerinin atamalarının kura işlemlerine göre yapıldığını açıkladı.

Hak sahiplerinin bundan sonraki süreçlerde ne yapacaklarına dair bilgilerin verildiği duyuruda atama sonuçlarına kurumun web sayfası üzerinden erişim sağlanabileceği açıklandı. 

Devlet Personel Başkanlığı Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 66 ncı maddesi ile; 10/6/2003 tarihi ile 13/5/2014 tarihi arasında kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarında istihdam edilebilmesine imkan sağlanmıştır. Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca hak sahibi oldukları tespit edilerek kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarına atama teklifleri yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 13 hak sahibi için 23 Ekim 2018 tarihinde bilgisayar ortamında kura işlemi gerçekleştirilmiştir. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yeni bildirimler yapıldığı sürece hak sahipleri için önümüzdeki dönemde de kura işlemi gerçekleştirilmeye devam edecektir.

Yorumlar (1)
Döndü altiparmak 8 ay önce
Kac kisi alinacak bende verdim evraklari sonuclanmadi