DPB'den Kamu Personeli Adaylarına İşe Yerleştirme Uyarısı Yapıldı !

Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamu personeli adaylarına işe yerleştirmeler hakkında önemli uyarılarda bulunuldu.

Kamu Personelleri 26.09.2017, 14:55 26.09.2017, 15:17
DPB'den Kamu Personeli Adaylarına İşe Yerleştirme Uyarısı Yapıldı !

Devlet Personele Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda kamu personeli adaylarına işe yerleştirmelere ilişkin önemli uyarılarda bulunuldu. 

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre başta Devlet Personel Başkanlığı olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin isimlerini kullanmak ve sahte yerleştirme belgeleri hazırlamak suretiyle, işe yerleştirme vaadiyle para toplandığına ilişkin uyarı yapıldı. söz konusu duyurunun detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

DPB'DEN YAYIMLANAN DUYURU

Başkanlığımıza ulaşan çeşitli şikâyetler ve basında yer alan bazı haberlerden, Başta Başkanlığımız olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin isimlerini kullanmak,  Sahte yerleştirme belgeleri hazırlamak, suretiyle, işe yerleştirme vaadiyle para toplandığı bilgisine ulaşılmıştır.

Bilindiği gibi, adayların Devlet memuru ya da sözleşmeli personel olarak işe yerleştirilmeleri için Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) girmelerinin ardından, merkezi yerleştirmelerde ÖSYM Başkanlığınca yayımlanan tercih kılavuzlarını, kurumsal yerleştirmelerde ise kamu kurum ve kuruluşlarının www.dpb.gov.tr adresinden de yayımlanan kamu personel alım ilanlarını takip ederek, buralarda belirtilen prosedüre göre başvuruda bulunmaları gerekmekte olup, kamu kurum ve kuruluşlarına başka bir şekilde yerleştirme yapılması söz konusu değildir.

Bu nedenle, kamu personeli adaylarımızın işe yerleştirme vaadinde bulunanlara kesinlikle itibar etmemeleri ve bu kişileri derhal yetkili makamlara bildirmeleri önemle rica olunur.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)