DPB'den Yönetim Kurulu Başkanlarının Ücretlerine İlişkin Açıklama!

Devlet Personel Başkanlığı bazı kurum ve kuruluşların yönetim kurulu başkanlarına ödenek ücretlerine ilişkin duyuru yayımladı.

DPB'den Yönetim Kurulu Başkanlarının Ücretlerine İlişkin Açıklama!

Devlet Personel Başkanlığı (DPB), internet sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile bazı kurum ve kuruluşların yönetim kurulu başkanlarına ödenecek tutarlara ilişkin bir açıklamada bulundu.

DPB'DEN YÖNETİM KURULU BAŞKANLARINA ÜCRET AÇIKLAMASI

DPB'den yayımlanan duyuruda, yönetim kurulu başkanlarına ödenecek ücret hususunda tereddütlerin olduğu belirtilerek bu konu ile ilgili yapılan değişikliklere ilişkin açıklamalarda bulunulmuştur.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru metni,

 Başkanlığımıza vaki müracaatlarda, 2017/T-12 sayılı Yüksek Planlama Kurulu Kararı uyarınca yönetim kurulu başkanlarına ödenecek ücret hususunda tereddüt hâsıl olduğu görülmüştür.

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının yönetim kurulu başkanlarına, yönetim kurulu üyeleri için belirlenen ücretin iki katı şeklinde ödenmesine ilişkin hükmün yürürlüğü, 12/10/2017 tarihli ve 2017/T-12 sayılı Yüksek Planlama Kurulu Kararı gereğince 21/07/2017 olarak değiştirilmiştir.

Söz konusu değişiklik uyarınca; yönetim kurulu başkanlarına, 1/1/2016 tarihinden 21/7/2017 tarihine kadar yönetim kurulu üyeleri için belirlenen ve aşağıdaki tabloda gösterilen ücret ödenecektir.

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE