DPB Yeni Atama Duyurusunu Yayımladı! DPB Atama 2019

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi internet adresi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve maden kazaları sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının atamaları yapıldı...

Kamu Personelleri 06.05.2019, 15:14
DPB Yeni Atama Duyurusunu Yayımladı! DPB Atama 2019

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) web adresinden yayımlanan resmi duyuruda ise;

"5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 66 ncı maddesi ile; 10/6/2003 tarihi ile 13/5/2014 tarihi arasında kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarında istihdam edilebilmesine imkan sağlanmıştır.

Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca hak sahibi oldukları tespit edilerek kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarına atama teklifleri yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 4 hak sahibi için 6 Mayıs 2019 tarihinde bilgisayar ortamında kura işlemi gerçekleştirilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yeni bildirimler yapıldığı sürece hak sahipleri için önümüzdeki dönemde de kura işlemi gerçekleştirilmeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri yer aldı...

SONUÇLAR: "http://www.dpb.gov.tr" WEB ADRESİNDE YER ALMAKTADIR.

Yorumlar (0)