DSİ 518 Kamu Personeli Alımında 70 Puanla Memur Ataması Yapıldı

Devlet Su İşleri kamu personeli alımı başvuru sonuçları açıklandı. Bu kapsamda 70 puanla memur ataması yapıldı.

Kamu Personelleri 22.10.2017, 14:34 08.02.2019, 19:41
DSİ 518 Kamu Personeli Alımında 70 Puanla Memur Ataması Yapıldı

Bilindiği gibi Devlet Su İşleri memur alım ilanında da belirtildiği üzere 20 Ekim 2017 tarihinde memur alımı başvuru sonuçları açıklandı. Başvuru sonuçları açıklandıktan hemen sonra başvuru sonuçlarına göre sıralama ve bu sıralamalara göre atanan personeller belirtildi.

MÜLAKAT YAPILMAYACAK

Devlet Su İşleri 518 memur alımında mülakat yapılmadığından dolayı adaylar 2016 KPSS puanlarına göre sıralamaya alındı ve atamalar için istenen belgeler belirtildi. Konu ile ilgili olarak Resmi Gazete'de yayımlanan "28/6/1978 tarih ve 16330 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara dair 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı” kapsamında yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2016 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puanı esas alınmak suretiyle yerleştirme yapıldı. 

Başvuru sonuçlarının ardından atanmaya hak kazanan adaylardan istenilen belgeler de belirtildi. Kamupersoneli.net olarak bu belgeleri ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz;

ATANANLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması formu  (Bu form bilgisayar ortamında doldurup bir çıktısını alınarak, fotoğraf yapıştırılıp, kendilerine ait bölüme imza ve tarih atılması gerekmektedir)

2)  Diploma (Aslı veya Okul onaylı sureti)

3)  Nüfus cüzdanı fotokopisi (E-devletten çıktı alınabilir)

4)  İkametgâh belgesi (E-devletten çıktı alınabilir)

5)  Adli sicil kaydı (E-devletten çıktı alınabilir)

6)  Seyahate ve Arazide çalışmaya elverişli olduğunu gösterir sağlık durum belgesi (Tek hekimden de alınabilir)

7)  2 adet vesikalık fotoğraf

8)  Askerlik durum belgesi (E-devletten çıktı alacaklar için; belgelerinde sevk ve terhis tarihlerinin yazıyor olması gerekmektedir)

9)  Kamu Personeli Seçme Sınavı Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı)

İstenilen belgelerin detayları için TIKLAYIN.

70 PUANLA ATAMA YAPILDI

Devlet Su İşleri 518 memur alımı başvuru sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından sıralama puanları da açıklandı. Sırala puanlarına bakıldığında Ziraat Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümünde 70.68 puanla memur ataması yapıldığı dikkat çekti. Sizlerde bu sıralama hakkında görüşlerinizi diğer adaylarla paylaşmak isterseniz sayfanın alt kısmından yorum yapabilirsiniz. 

Yorumlar (1)
dsiye helal olsun 2 yıl önce
dsiye helal olsun
herkes hakkıyla atandı
sözlü yazılı mülakat yapmayacagız dediler
puan sıralamasına göre direk sözleşmeli olarak aldılar
demek yapılınca oluyormus
diğerleri de hak yemek için uğraşsın dursun