Duyuru Yayımlandı: Tarım ve Orman Bakanlığına 5 Bin Personel Alınacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve yayımlanan duyuruda Bakanlık bünyesine 5 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi. Resmi web adresi üzerinden yapılan duyurunun yanı sıra Tarım Bakanı Pakdemirli de personel alımları hakkında bir açıklama yaptı ve 5 bin personel alımı yapılacağını ifade etti.

Kamu Personelleri 12.04.2019, 12:33 Batuhan
Duyuru Yayımlandı: Tarım ve Orman Bakanlığına 5 Bin Personel Alınacak

Daha önce Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamalarında Bakanlık bünyesinde 5 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti.

Bakan Pakdemirli söz konusu açıklamalarında çalışmaların yapılacağını ve 5 bin eprsonel alımı yapılacağını ifade etmişti.

BAKAN PAKDEMİRLİ'NİN AÇIKLAMALARI

Bakan Pakdemirli açıklamalarında şu ifadelere yer vermişti:

"Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından bize 5 bin kadro tahsis edildi. Bin 200 orman mühendisi, 2 bin 700 orman muhafaza memuru, 800 memur, 300 şoför olmak üzere 5 bin personel alımı yapacağız. Alınacak arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun. Tabii KPSS puanlarına göre alınacak. Diğer meslek mensuplarıyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. İnşallah ilerleyen günlerde ihtiyaç oldukça kadrolar tahsis edilecek. Biz de gerekli açıklamaları yapacağız."

YAYIMLANAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak personel alımları hakkında Bakanlık tarafından da bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda ise şu ifadelere yer verdi:

Genel Müdürlüğümüz personel ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Sayın Bakanımızın kamuoyu ile paylaştığı, 5.000 personel alımı için çalışmalara devam edilmektedir. Buna göre;

1.200 Mühendis

2.700 Orman Muhafaza Memuru

800 Memur

300 Şoför alımı sürecine açıktan atama izninin yayınlanması ile başlanacaktır.

Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru alımları yürürlükteki mevzuata uygun olarak 2018 yılı KPSS puanları ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olanlardan, memur ve Şoför alımları ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirilecektir.

Söz konusu personel alımlarının 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. Bundan sonraki süreci Genel Müdürlüğümüzün web ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Tarım Bakanlığı 5 bin personel alım ilanı yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. İlanlar yayımlandığında anlık bildirim almak için mobil uygulamamızı indirebilirsiniz. 

Yorumlar (0)