EGM 13 Bin Polis Alımı ! Başvuru Şartları ve Tüm Detaylar

Polis alım ilanını bekleyen adayların yüzünü güldüren açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından geldi. Bakan Soylu yaptığı açıklamalarında 13 bin polis alımı yapılacağını ifade etti. Ayrıca Bakan Soylu bu polis alımının 24. ve 25. POMEM kapsamında gerçekleşeceğini ifade etti.

Kamu Personelleri 23.04.2019, 11:27 23.04.2019, 11:30
EGM 13 Bin Polis Alımı ! Başvuru Şartları ve Tüm Detaylar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan polis alımı hakkında yeni bir açıklama geldi.

Bakan Soylu açıklamasında 24. POMEM ile 25. POMEM kapsamında 13 bin polis alımını ifade etti ancak adayların KPSS ve yaş şartı talepleri bulunuyor.

BAKAN SOYLU AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında;

"15 Temmuz darbe girişimi sonrası polislerimiz 12-12 çalışıyorlardı. Yani 12 saat çalışıp 12 saat dinleniyorlardı. Bu oldukça zor ve konsantrasyonu kaybettiren bir çalışma şekli.

Ancak teşkilat özveriyle gıkını çıkarmadı. Şimdi öncelikle 12 saat çalışıp 24 saat dinlenme hedefimiz. Sonrasında ise 8 saat çalışıp 24 saat dinlenecekler" ifadelerine yer verdi. 

Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 24. ve 25. Dönem POMEM’lerle 13 bin polis alınacağını belirterek alınan polislerle birlikte çalışma şartlarının ve iş yükünün polisler açısından daha makul seviyelere geleceğini vurguladı.

PEKİ YAŞ VE KPSS ŞARTI DEĞİŞECEK Mİ?

KPSS ŞARTI DEĞİŞECEK Mİ?

Adaylar, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen 2017 ve 2018 KPSS puanlarının en az 50 puan olması talebinde bulunuyorlar.

Ancak bu konuda Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığı tarafından resmi bir açıklama gelmedi.

YAŞ ŞARTI DEĞİŞECEK Mİ?

Adaylar yaş şartını ise 18 ile 35 yaş arasında olmasını istiyorlar ve 35 yaşında olan adayların iş bulamama sorunlarına yönelik olarak EGM bünyesinde polis olarak görev almak istediklerini belirtiyorlar.

Bu konuda da Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığı tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Ancak konuya yönelik olarak en ufak bir detay paylaşıldığında sitemizde olacaktır.

Yorumlar (49)
Yunus Emre 7 ay önce
Lisans mezunuyum yaşım 31 polis olmak istiyorum polis olmak için yaş 35 olsun lütfen
Gururlu 7 ay önce
Lütfen kpss düşsün önlisans 60 olsun o kadar hayal var emek var
yaş 7 ay önce
Yaş esnetilsin uzun zamandır bekliyoruz.
filiz 7 ay önce
umarim kpss 50 duser lisans icin. yilardir hayelini kurdugumuz bu meslegi bizlere cok gormeyin bazi insanlar gibi sevmedigimiz mesleklerde calismaktansa sevdigimiz bir mrslek olmasi daha iyi degilmi.
Abdullah 7 ay önce
Lütfen kpss şartı kalksın
Nebahat 7 ay önce
Şu kpss sürekli engel 69,61de kaldim hicbisye basvuru yapamiyrm kpss 2yilda bi oluyo zaten nolur kpss 65olsun önlisans ta
Özlem 7 ay önce
Ya anlamıyorum kpss ve yaşı duyurup neden boy için Bi haber yapmıyorsunuz. Tüik verilerine göre bayan boy ortalaması 1.61 lütfen göz ardı etmeyin.
Cakır 7 ay önce
Önlisans puanı 70 olmalı çalışan arkadaşlara haksızlık olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın