EGM 14 Bin 500 Bekçi Alımında İkametgah Şartı Olacak Mı? Talepleriniz Neler?

Bilindiği gibi KHK ile EMG bünyesinde 14 bin 500 bekçi kadrosu ihdas edildi. Peki ikametgah şartı aranacak mı? Bekçi alımlarında sizin talepleriniz neler?

EGM 14 Bin 500 Bekçi Alımında İkametgah Şartı Olacak Mı? Talepleriniz Neler?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere ilk etapta 7 bin bekçi kadrosu ihdas edildi. Bunun ardından Resmi Gazete'nin 25 Ağustos 2017 tarihli sayısında 694 sayılı KHK yayımlandı ve 7 bin 500 bekçi kadrosu daha ihdas edildi.

Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 14 bin 500 bekçi alımı yapılacak. Bekçi alım ilanları adaylar tarafından merakla bekleniyor.

BEKÇİ ALIMI İLANI İLE İLGİLİ DETAYLAR

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde alımı yapılacak olan bekçiler şartlar henüz netleşmedi. Bekçi alımlarının çarşı ve mahalle bekçisi olarak Adana, Gaziantep, Hatay, Ankara ve Mersin illerinde yapılması beklenirken ilanlara başvuru şartlarında ikametgah şartının olup olmayacağı bilinmiyor.

İKAMTEGAH ŞARTI OLACAK MI?

Kadro ihdasının üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen ilanın yayımlanmamasına adaylar çeşitli sosyal medya platformları üzerinden paylaştıkları mesajlar ile tepki göstererek ilanın yayımlanmasını talep ediyorlar. Bunun yanı sıra adaylar gönderdikleri geri bildirimlerde bekçi alımında ikametgah şartının olup olmadığını sorguluyorlar. Bekçi alımında ikametgah şartı ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yapılmadı. Kamupersoneli.net olarak bekçi alımında ikametgah şartının olup olmayacağına ilişkin yetkililerden bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz. 

TALEPLERİNİZ NELER?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek olan 14 bin 500 bekçi alımı hakkında taleplerinizi önemsiyoruz. Söz konusu alımlarla ilgili olarak taleplerinizi belirtmek isterseniz sayfanın alt kısmından yorum yapabilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2017, 09:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
aç sinan
aç sinan - 2 yıl Önce

kaç aydır bekliyoruz alcaklar diye neden kimse ilgilenmiyor inanın sabah karnımı nasıl doyuracam diye düşünüyorum yaşı 30 üniversite mezunuyum açım almıyorlar yaşımın gecmesini bekliyorlar..yeter artık iş kapsı yok ki

Sinan
Sinan - 2 yıl Önce

Askerlik şartı olacak mı

Gözde
Gözde - 2 yıl Önce

Diyarbakır da özellikle terör bölgesi yerde alım yapılmasını Rica ediyorum aylardan beri bekliyoruz kiz alımları na da ağırlık verilsin boy 160 a dusurulsun kızların biran önce ilan yayınlansin başvurular olsun 2017 bitmeden gençlere de öncelik verilsin

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Askerlik şartı olacak mı

Aykut
Aykut - 2 yıl Önce

yaş sınırını ve kpss sartini kaldirin artık

şule dizdar
şule dizdar - 2 yıl Önce

bayan alımlarına ağırlık verin lütfen

şahin
şahin - 2 yıl Önce

şanliurfa alım yapmanızı istiyoruz

Elif
Elif - 2 yıl Önce

Ne zamn alım olacak bekliyorz