EGM Bekçi Alımında Yeni Gelişme ! Bakan Soylu Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında bekçi alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında bekçi alımına ilişkin yeni gelişmeyi duyurdu ve köylere de bekçi alımı yapılacağını ifade etti.

EGM Bekçi Alımında Yeni Gelişme ! Bakan Soylu Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında bekçi alımlarına ilişkin yeni bir gelişmeyi duyurdu. Bakan Soylu'nun açıklamalarına göre köylere de bekçi alımı yapılacak. 

KÖYLERE DE BEKÇİ ALIMI YAPILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara Kızılcahamam'da seçimlerden dolayı açıklamalarda bulunarak bekçilik hakkında da yeni değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu burada yaptığı açıklamalarında köylere de bekçi alımı yapılacağını ifade etti. 

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bugüne kadar alınan bekçilerin tümü il ve ilçeler kapsamında istihdam ediliyordu. Bu konuya ilişkin başta Ankara ve İstanbul olmak üzere farklı illere çok sayıda bekçi alımı gerçekleşti. Bugünlerde ise Polis Akademisi Başkanlığı tarafından EGM 8 bin bekçi alım ilanının yayımlanması beklenmektedir.

Köylere bekçi alımı yeni bir istihdam alanı oluşturdu. Buna göre köyler için de yeni bekçi alımının yapılması beklenmektedir. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 8 bin bekçi alımı yapılacğaını ifade etmişti ancak açıklanan tarihte ilan yayımlanmadı. 

Alınacak olan 8 bin bekçinin bir kısmının köyler için verilip verilmeyeceği henüz net değil. Bu konu hakkında bir gelişme olduğunda ve bekçi alım ilanı yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kader
Kader - 4 ay Önce

Ya Allah aşkına neden bayan alımı yok !!!?

Mehmet nihat gulter
Mehmet nihat gulter - 4 ay Önce

Askerlik sarti nolur kaldirilsin

ali
ali - 4 ay Önce

sayin baskanim bekçi alimi yaşini 35 yap

Osman
Osman - 4 ay Önce

Yazıklar olsun lise nedir ya özel sektör kamu devlet herkes tutturdu
Lise mezunu diye ilkokul ve ortaokul Mezunlar ne yapsın hırsızlık mi yapsın ne yapsın ?

anı
anı - 3 ay Önce

liseyi bitirsin

Mehmet nihat gulter
Mehmet nihat gulter - 4 ay Önce

Askerlik sarti lutfen kalksin

Rıdvan
Rıdvan - 4 ay Önce

İlkokul alsınlar sayın bakan lutfen

güven
güven - 4 ay Önce

Askerlik şartı kaldirilsin

mustafa
mustafa - 4 ay Önce

yaş sartı 35 olsun