EGM En Az Lise Mezunu 20 Bin Polis Alımı Yapılacak ! PÖH Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından polis alımı geçekleştirilecek. EGM ile Polis Akademisi Başkanlığı arasında bir iş birliği yapıldı ve bu bağlamda 35 bin polis alımı yapılacağı ifade edildi. 15 bin polis alımı yapıldı ve geriye 20 bin polis alımı yapılacağı ifade edildi.

EGM En Az Lise Mezunu 20 Bin Polis Alımı Yapılacak ! PÖH Alımı

2018 yılında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yağtığı açıklamalarında Emniyet Gernel Müdürlüğü bünyesinde toplam 35 bin polis alımı yapılacağını ifade etmişti. Bu bağlamda 23. dönem POMEM kapsamında 15 bin polis alımı gerçekleştirildi ve geriye 20 bin polis alımı kaldı.

POLİS ALIMI

Kalan 20 bin polis alımının 2019 yılı içinda tamamlanacağı belirtildi. Alıncak olan 20 bin polis alımında mezuniyet şartının en az lise mezunu olacağı ifade edildi. POMEM, PMYO, PÖH ve PAEM kapsamında gerçekleştirilecek 20 bin alım için ilan tarihi henüz net değil.

Bilindiği gibi her yıl Polis Meslek Yüksek Okulu bünyesinde 2250 erkek, 250 kadın olmak üzere 2500 polis alımı yapılmaktadır. Alınacak 20 bin polisin 2500 kişilik kısmı PMYO kapsamında TYT puanına göre alınacak. Başvuru yapacak adayların YKS 'de TYT oturumuna başvuru yapması gerekiyor.

PÖH ALIMI DA YAPILACAK

5 bin kişilik alım PMYO ve PAEM arasında pay edilirse kalan 15 binlik sayı da POMEM-PÖH olarak yapılacak. Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 2019 yılında PÖH alımı yapılması için talimat verdiği ve personel ihtiyaç durumunun Polis Akademisi Başkanlığı tarafından analiz edildiğini belirtti.

Konu ile ilgili olarak Bakan Soylu açıklamalarında "daha önce de söyledim. Kızlarımızdan da PÖH alımı yapacağız" ifadelerine yer verdi ve PÖH alımı yapılacağını da ifade etmiş oldu.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 14:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz
Deniz - 4 ay Önce

Kpss sarti kaldirilsin

Ruken
Ruken - 4 ay Önce

Lise mezunu bayan poh alımı olsun lutfennn

Emre
Emre - 4 ay Önce

Iise mezuni olsun lutfen

Ruken
Ruken - 4 ay Önce

Kısa mezunu bayan poh alımı olsun litfenn

Eda
Eda - 3 ay Önce

Bayan alımı olsun yaş sınırı çıksın

Bünyamin
Bünyamin - 3 ay Önce

Yaş sınırı belli zaten

aday
aday - 4 ay Önce

Kpss puan şartı düşmeli

Emir
Emir - 3 ay Önce

Poh alim lise şartı olsun lütfen bizde girelim lütfen

Zafer
Zafer - 4 ay Önce

Kpss şartı kaldırılsın lütfen