Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunları Yeni Dönemde Atama Bekliyor

Fakültelerin emlak ve emlak yönetimi bölümlerinden mezun olan adaylar yeni dönemde atama taleplerine cevap verilmesini istiyor. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde..

Kamu Personelleri 11.08.2018, 19:28 11.08.2018, 20:20
Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunları Yeni Dönemde Atama Bekliyor

Üniversitelerde örgün eğitim alan ve Açıköğretim fakültelerinin 2 yıllık eğitim veren Emlak ve Emlak Yönetimi bölümlerinden mezun olmuş adaylar hükümetten atama talebinde bulunuyorlar.

Adaylar sosyal medya üzerinden çeşitli paylaşımlar yapıyorlar ve yeni hükümet döneminde atama taleplerine cevap verilmesini istiyorlar. Bu konu hakkında kamupersoneli.net olarak adaylarımızın taleplerini gündeme getiriyoruz. 

MEZUN SAYISI ARTIYOR

Emlak ve Emlak Yönetimi bölümü, emlak sektörünün ihtiyaç duyduğu etik ilkelere saygılı, emlak değerlemesi, emlak pazarlanması, emlak yönetimi konularında mesleki bilgilerle donatılmış elemanlar yetiştirmek amacıyla eğitim vermektedir. Son dönemlerde emlak sektöründe faaliyet arttı. Bu durumdan dolayı bu alanda personel ihtiyacı doğmuştur.

Bu alandaki personel ihtiyacının karşılanması için Açıköğretim Fakültesi Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans bölümü üniversitelerde örgün eğitim açıldı. Açılan bölüme gençler tarafından çok yoğun bir ilgi gösterildi. Bu bölümdeki atamaların çok olmaması ve bölüme talebin fazla olmasından dolayı mezun sayısı çok fazla artıyor.

ADAYLARIN TALEPLERİ

Emlak ve Emlak Yönetimi bölümünde eğitim alan veya almaya devam eden adaylar yeni dönemde hükümetten atama bekliyor. Bu bölümden mezun olan gençler, son dönemlerde çeşitli sosyal medya ağları üzerinden yapmış oldukları paylaşımlar ile atama taleplerini dile getiriyorlar.

Konu ile ilgili olarak adaylarımızdan sitemize gelen yazı şöyle:

Devletin resmi bir kurumu olan Anadolu Üniversitesinin resmi sayfasında belirtilmesine rağmen, istihdam alanlarından sadece bir kaçı olan Tapu Kadastro ve Milli Emlak Müdürlüklerine çok az miktarda alım sağlanmaktadır. Sayısı 8000 geçmiş Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları olarak aşağıda belirtilen tüm istihdam alanlarına kadromuzun oluşturulmasını Siz Değerli Devlet büyüklerimizden ve Bürokratlarımızdan rica etmekteyiz.

Ayrıca içinde bulunduğumuz ve sonraki takip eden yıllar için bütçe çalışmaları kapsamında Tapu ve Kadastro ve Milli Emlak Müdürlüklerince sözleşmeli yada kadrolu personel alım sayısının da biz mezunu 8000 aşmış olan Emlak ve Emlak Yönetimi mezunlarına tanınmasını talep etmekteyiz.

İsteklerimiz ve ricalarımız bölümümüzün mezuniyeti dahilinde resmi bir kurum olan Anadolu Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi resmi sayfasındaki istihdam alanlarını ve aldığımız dersler neticesinde çalışabilirlik koşullarını desteklemekte, örnek ve emsal teşkil etmektedir.

Tüm bunlara ilaveten Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde çalışan yetersizliği sonucunda işlerin sağlıklı ilerleyememesi, halkımızın işlemlerinin gecikmesi ve oluşan izdiham gibi sorunlar herkesçe bilinen sorunlar haline gelmiştir.

Devletimizin uygun gördüğü takdirde, Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunları görevinin sorumluluğunu bilen, yapacağı işin eğitimini almış olup imkan verildiği takdirde üzerine düşeni elinden gelenin en iyisini yapacaklardır.

Henüz emlak ve emlak yönetimi atamaları hakkında bir gelişme meydana gelmedi. Konu hakkında bir gelişme meydana geldiğinde adaylarımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (0)