Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Hizmetli Alımı Başvuru Sonuçlarını Açıklamak İçin Neyi Bekliyor?

Emniyet Genel Müdürlüğü hizmetli personel alımı için başvurular tamamlandı. Yapılan başvuruların ardından büyük bir merakla başvuru sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

Kamu Personelleri 16.03.2017, 11:26
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Hizmetli Alımı Başvuru Sonuçlarını Açıklamak İçin Neyi Bekliyor?

Emniyet Genel Müdürlüğü geçtiğimiz ay Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilanını yayımlamıştı. Yayımlanan ilanda Emniyet Genel Müdürlüğü lise mezunu 25 hizmetli personel alımı yapacağını ifade etmişti. Söz konusu personel alımına başvuru süreci tamamlandı. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından adaylar büyük bir merakla EGM hizmetli personel alımı başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar.

EGM HİZMETLİ ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

Emniyet Genel Müdürlüğü hizmetli personel alımı başvuru kılavuzunda "Puanları eşit olan adaylardan, merkezi sınavda aldığı puan yüksek olan, bunun da eşitliği halinde yaşı büyük olan aday üst sırada yer alacaktır.", "Hesaplanan sıralamaya göre atanmaya hak kazanan adaylar belirlenecektir. Ayrıca yedek aday belirlenmeyecektir." ifadelerine yer verildi. Ancak başvuru kılavuzunda verilen bilgilerde başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belirtilmedi.

ATAMA İŞLEMLERİ

Emniyet Genel Müdürlüğü hizmetli alımı sınavını kazananların yerleştirmeleri kesin başarı listesindeki sıraya göre yapılacaktır. Yerleştirilmeleri yapılan adaylardan çeşitli belgeler istenecektir. Bu belgeler; sağlık kurulu raporu ile güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarının olumlu olduğu belgelerdir. Ayrıca atama şartlarını taşımayanlar ile atama şartlarını taşımadığı sonradan belli olan adayların atama işlemler iptal edilecektir. 

Emniyet Genel Müdürlüğü hizmet alımı başvuru sonuçları açıklandığında ziyaretçilerimizi anlık olarak haberdar edeceğiz.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (29)
selçuk 2 yıl önce
dpb nin yani devlet personel başkanlığının onayladığı memur alımını hiç bir kuvvet iptali için mahkemeye veremez.söylentiler ayyukadır kimse itibar etmesin.daha pöh alımlarını bile açıklamadılar.sabırlı olun öyle veya böyle açıklanacaktır.haırlısı artık
harun 3 yıl önce
keyfe keder bekletiyorlar, 25 kişi alacaklar 250.000 kişi bekliyor hiç bir açıklama yok. yazıklar olsun bu düzene.
selçuk 2 yıl önce
arkadaşlar pisikolog alımı 07.12.2016 tarihinde ilan oldu ve 15.05.2017 tarihinde açıklandı.hizmetli kadrosunun açıklanması da yakındır Allahın izniyle.rab yar ve yardımcımız olsun..
yaser 3 yıl önce
88 le umutsuzum.. öyle geliyo ki heralde nazı geçen insan sayısı fazla gelince eleyecekleri konusunda tereddütte kaldılar. ama biz hergün günde 50 defa egm duyuruları takip eden arkadaşlar o elenenlerin listesinde bile varmıyız bilemem..
Meçhul Bilge 3 yıl önce
InsaAllah açıklanır bayağı oldu.
Bekleyen adam 3 yıl önce
Bilmiyorum 2 aydır bekliyoruz alacakları 25 kişi
Perihan 3 yıl önce
Lütfen açıklayin artık ya da bi açıklama yapin lütfen puanim 86
hakan 3 yıl önce
ülkemizde büyük işsizlik söz konusu bakalım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın