En Az Lise Mezunu KPSS Puanı İle PÖH Alımı Yapılacak ! PÖH Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Binlerce aday tarafından 2018 yılından bu yana Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından PÖH alımının yapılması bekleniyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bundan önce yaptığı açıklamasında lise mezunları arasından da PÖH alımı yapılacağını ancak KPSS şartının olacağını ifade etmişti. Açıklamalarında PÖH alımının da yapılacağını ifade eden Bakan Soylu ilan için net tarih vermedi.

Kamu Personelleri 08.07.2019, 09:01
En Az Lise Mezunu KPSS Puanı İle PÖH Alımı Yapılacak ! PÖH Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Binlerce aday tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde PÖH alımının yapılması bekleniyor. Adaylar 2018 yılından bu yana Polis Akademisi Başkanlığı tarafından PÖH alımının ne zaman yapılacağını araştırıyor. Adaylar araştırmalarında PÖH alımı için şartların nasıl olacağını, yaş ve mezuniyet şartının neler olacağını araştırıyordu. Bunun yanı sıra KPSS şartının olup olmayacağı da merak konusuydu. 

EN AZ LİSE MEZUNU KPSS ŞARTLI PÖH ALIMI

PÖH alımları bu kadar merak edilirken adayların akıllarındaki sorulara yanıt niteliğinde bir açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapıldı. Bakan Soylu yaptığı açıklamalarında PÖH alımlarını halihazırda bulunan polis memurları arasından yapacaklarını ancak gerekli olduğu taktirde dışardan alım yapacaklarını belirtti. 

Bunun yanı sıra Bakan Süleyman Soylu açıklamalarında PÖH alımları kapsamında lise mezunu adaylara da şans vereceklerini ifade ederek yine de KPSS şartının olacağını belirtti. Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kadın PÖH alımı yapılacağını da ifade ederek kadın adaylar için KPSS şartının düşürülmesinin gündemde olduğunu belirtti. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında Polis Özel Harekat (PÖH) olmak isteyen adaylara bir de tavsiyede bulundu. Bakan Soylu adayların KPSS'ye katılmalarını ve polislik sınavlarına katılmalarını tavsiye etti. Bundan sonra içerden alım yapılacağından dolayı polislik sınavına katılarak kazanan adayların PÖH olmaya daha yakın olacağını belirtti. 

KPSS ŞARTI NE OLACAK?

Peki KPSS şartı ne olacak? Yeni dönem PÖH alımı hakkında açıklama yapan Bakan Soylu KPSS şartının ne olacağını belirtmedi. Bakan Soylu'nun açıklamalarına göre sadece kadın adayların KPSS şartlarında esnetme olabileceği gündeme geliyor.

PÖH ALIMI ŞARTLARI 

Resmi Gazete'de yayımlanan 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında EGM PÖH alımında talep edilen şartlar ise şöyle belirtildi:

1- En az lise veya dengi okul mezunu

2- Askerlik hizmetini tamamlamış

3- KPSS şartı yok

3- 28 yaşından gün almamış

4- Fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarıyla polis meslek eğitim merkezlerine alınabilecek.

Peki PÖH alım ilanı ne zaman yayımlanacak? Binlerce aday tarafından PÖH alımının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Bakan Soylu yaptığı açıklamalarında PÖH alımı hakkında çalışmaların devam ettiğini belirtti ancak ilanın ne zaman yayımlanacağı hakkında ifade kullanmadı. 

Bu bağlamda ilan hakkında bir gelişme olduğunda adayları sitemiz ve mobil uygulamamız aracılığı ile anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Yorumlar (13)
Enis onbaşı 2 ay önce
Kpss olmasın
Enis onbaşı 2 ay önce
Kpss olmasın .lise mezunlarını alsınlar bu sefer
Bahar 2 ay önce
Kpss puan sarti 55 olmali önlisaslarda
NAZ 2 ay önce
İnşAllah bu yıl olur alım
yusuf 2 ay önce
yaş sınırı neden hala 28....30 yapsalar bari yaşım 2020 de 28 olacak napacam ben şimdi.
Ne mutlu 2 ay önce
Gelin gelin Bi siz kalmıstınız
ÖMER KOZ 2 ay önce
Kpss olmasın liselere müjde vermeni bekliyoruz sayın Süleyman Soylu
kübra 1 ay önce
kpss olmasın ne olur lise mezunu alsınlar işte
Alperen 2 ay önce
Buraya inanmayın arkadaşlar saçma sapan haber yazıyor gerizekalılar siz gidin kendiniz araştırın ne olduğu belli değil kafasına göre yazmış bide Instagram takipçi kasmaya çalışıyor sığır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın