En az lise mezunu Üniversite hastanesine personel alımı yapılacak!

En az lise mezunu Üniversite hastanesine personel alımı yapılacak!

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında en az lise mezunu adayların başvuru yapacağı personel alımı Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından yayımlandı. KTÜ personel alım ilanında adayların başvurularını 15 güne kadar yapması gerektiği açıklandı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında personel alım ilanı yayımlandı.

KTÜ ÜNİVERSİTE HASTANESİNE PERSONEL ALINACAK

En az lise mezunu olan adayların başvuru yapacağı personel alım ilanında, "Farabi Hastanesi Başhekimliği (Özel Bütçe), 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi, 06.06.1978 tarihli ve 7/15454 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan esaslar ile ek ve değişikliklerine göre istihdam edilmek üzere, aşağıdaki belirtilen unvanlarda yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın “Ortaöğretim”2018 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSSP94); Ön Lisans 2020 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSS93); "Lisans" 2020 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSSP3) puan türü esas alınarak sıralama ile alım yapılacaktır." denildi.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ADRESİ VE TARİHİ

Öte yandan başvuru yapacak adayların Resmî Gazete’de ilan edildiği tarihten itibaren 15 gün süre ile Üniversitenin Personel Dairesi Başkanlığının personelilan.ktu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

1- Mezuniyet belgesinin e-Devletten alınmış barkodlu bir nüshası

2- 2018 (Ortaöğretim) / 2020 ( Ön Lisans-Lisans) KPSS Sonuç Belgesinin barkodlu bir nüshası

3- Nüfus cüzdanı örneği

4- Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf (Başvuru işlemleri sırasında bilgisayar ortamında başvuru dilekçesine eklenecektir).

5- Deneyim belgesi istenilen unvanlarda; söz konusu belgeler ilgililerin görev yapmış olduğu kurumdan alınacak olup belge başvuru işlemleri sırasında modüle yüklenecek ve ilgilinin yerleşmesi halinde belgenin aslı kurumumuza ibraz edilmek zorundadır.

BAŞVURU ŞARTLARI

1- Başvuracak adaylar 657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartlara haiz bulunmalıdır.

2- Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1(bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar. Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile, iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

3- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilişiği bulunmamak.

4- Adaylar mezuniyetine göre; 2020 KPSS Lisans (B) grubu 2020 KPSS Ön Lisans (B) grubu ve 2018 KPSS Ortaöğretim (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır.

5- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler