Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Staj Kontenjanları Açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı tarafından bugün açıklanan duyuruda 2018 yılı staj kontenjanları açıklandı. Yükseköğretim öğrencileri başvuru formu ve staj kontenjanları hakkında tüm detaylar haberimizde.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Staj Kontenjanları Açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı'nca yayınlanan yeni duyuruya göre 2018 yılı staj kontenjanları belli oldu. Hangi meslek grubu için kaç kontenjan ayırıldığı ve staj başvurularının nereye yapılacağı hakkında tüm detayları sizler için paylaşıyoruz.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda; Stajyerlerin; staja başlayacakları tarihte ön lisans, lisans veya yurtdışında bunlara denkliği kabul edilmiş yükseköğretim kurumları öğrencisi ya da yükseköğretim kurumu mezunu veya yüksek lisans öğrencisi olmaları şartı aranır.  Staj başvuruları ise bölümleri ile ilgili kontenjan bulunması halinde 01 Şubat - 30 Nisan tarihleri arasında Staj Başvuru Formunu doldurarak Personel Dairesi Başkanlığına elden veya posta yoluyla ulaştırılması gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI 2018 YILI STAJ KONTENJANLARI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nca yayımlanan başvuru kılavuzunda toplamda 89 kişilik kontenjan ayrıldığı görülürken açıklanan listede sırasıyla; Basın ve Yayıncılık 2,  Bilgi ve Belge Yönetimi 1,  Bilgisayar Mühendisliği 6, Bilgisayar Programcılığı 3, Elektrik 2, Elektrik Elektronik 1, Elektrik MÜhendisliği 1,Elektrik-Elektronik Mühendisliği 5, Endüstri mühendisliği 2, Enerji Sistemleri Mühendiliği 2, Enerji Sistemleri Mühendiliği (ingilizce) 1, Enerji Yönetimi 1, Fizik Mühendisliği 1, Halkla İlişkiler ve Tanıtım (lisans) 2, Harita Mühendisliği (ingilizce) 1, Hukuk 20, İktisat 1 İktisat (ingilizce) 3, İnşaat Mühendisliği 2, İşletme 1, İşletme (ingilizce) 3, Jeofizik Mühendisliği 1, Jeoloji Mühendisliği 1, Kamu Yönetimi 1, Kamu Yönetimi (ingilizce) 2, Kimya bölümü 1, Kima Mühendisliği 1, Makina Mühendisliği 2, Maliye 1, Meteoroloji Mühendisliği 3, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği 1, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler 1, Uluslararası İlişkiler 1, Uluslararasu İlişkiler (İngilizce) 10, Yazılım Mühendisliği 1, Yönetim Bilişim Sistemleri 1 olarak açıklandı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:21
YORUM EKLE